tel. 32 4730015, 32 4752371

Austria - Kaprun Zell am See - 12 - 19 lat

Kaprun to niewielkie miasteczko w ziemi Salzubruskiej, malowniczo usytuowane u podnóża głównego grzbietu wysokich Taurów, do którego narciarzy przyciąga przede wszystkim górujący nad okolicą lodowiec Kitzsteinhorn (3203 m n.p.m.), oferujący interesujące tereny narciarskie zimą jak i latem. Był to pierwszy lodowiec w całej Austrii, na którym wybudowano ośrodek narciarski. Kaprun wraz z oddalonym o zaledwie 7 km miasteczkiem Zell am See tworzą sporych rozmiarów teren narciarski.

Zakwaterowanie: Pensjonat "Haus am See" w miejscowości Uttendorf – 12 km od Kaprun. Pensjonat posiada ok. 80 miejsc noclegowych. Pokoje i apartamenty z łazienkami, wyposażone w kuchnie, lodówkę i TV. Apartament sklada się z sypialni (z 2 łóżkami pojedyńczymi lub jednym podwójnym ) i pokoju dziennego z aneksem kuchennym z rozkładaną sofą (dwuosobową) łazienka, balkon, TV. Budynek zlokalizowany jest w centrum miejscowości Uttendorf. Przystanek Skibusa przy budynku, do sklepu 100 m, trasy do narciarstwa biegowego w odległości 100 m, możliwość podłączenia do Internetu. Dla uczestników dostępne są: świetlica, jadalnia, sauna, pomieszczenia rekreacyjne, miejsce na dyskoteki, suszarnia na sprzęt, stół do tenisa stołowego, bilard, piłkarzyki. Strona internetowa: www.hausamsee-uttendorf.at/ lub www.urlaub-in-uttendorf.de/haus-am-see-en/.

Wyżywienie: Śniadanie - w formie bufetu szwedzkiego: różnego rodzaju pieczywo, wędlina, sery, sałatki, kiełbaski, jajka, płatki, mleko, dżemy, miód, kawa, herbata. Obiadokolacje - zupa w wazach bez ograniczeń i drugie danie mięsne kompot Lunch pakiet na stok - przy śniadaniu wystawiamy pieczywo, pokrojone wędliny, woreczki i dajemy możliwość zabrania na stok prowiantu - Na tym wyjeździe gotuje dla nas nasz sprawdzony "ŚLĄSKI" kucharz.

Transport: Autokar z Katowic, Chorzowa, Krakowa, Warszawy (w zależności od terminu ferii) do Uttendorf. Transfer realizowany od 8 osób. Inne miejscowości za dopłatą na zapytanie.

Program pobytu

1 dzień - wyjazd w godzinach porannych, przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, wydanie karnetów i zapoznanie z organizacją wyjazdu (dla terminów warszawskich wyjazd dzień wcześniej późnym wieczorem ok 24:00)

2-6 dzień (godz. 7:45-8:30) śniadanie, (godz. 8:30) wyjazd na narty na stoki Kaprunn lub Zell am See, jazda na nartach (do godz. 16:00), zajęcia szkółki narciarskiej lub przedszkola narciarskiego powrót do pensjonatu, obiadokolacja (od godz. 18-19.30) popołudniowe zajęcia przedszkola narciarskiego, korzystanie z pomieszczeń rekreacyjnych pensjonatu, wejście na saunę, wyjazd na basen do Zell am See

7 dzień (piątek) - jak wyżej, powrót do pensjonatu, obiadokolacja, (ok godz. 19:00), wykwaterowanie, (ok godz. 20:00) wyjazd do domu

8 dzień – powrót do Polski w godzinach rannych ( w Warszawie w godzinach południowych)

 

Cena zawiera: wyżywienie 6 śniadań i 7 obiadokolacji plus prowiant na stok, plus prowiant na droge powrotną, zakwaterowanie, opiekę wychowawców, szkolenie narciarskie i snoboardowe, ubezpieczenie KL i NNW z amatorskim uprawianiem narciarstwa KL 80 tys zł NNW 10 tys zł OC 100 tys. zł., transport autokarem, codzienne transfery na stoki, 1 wejście na saunę, doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie.

Cena nie zawiera: skipassu 115 € (cena do 19 roku zycia, pieniądze zbierane w autokarze), wejście na basen w Zell am See -7 euro, Ważne: obowiązkowo należy zabrać kartę EKUZ /lub min. 200€ na ewentualną wizytę u lekarza.

 

Cena i termin: 11.01-18.01.2020;      18.01-25.01.2020      KOSZT: 2200 zł/os.

 

 

INFORMACJE NARCIARSKIE: Kaprun wraz z oddalonym o zaledwie 7 km miasteczkiem Zell am See tworzą sporych rozmiarów teren narciarski Europa Sportregion, którego trasy wytoczone są na szczytach Schmittenhohe (2000 m n.p.m), Maiskogel (1675 m n.p.m.) i wspomnianym już wcześniej Kitzsteinhorn (3203 m n. p.m). Region dysponuje łącznie 136 km zjazdów i 52 wyciągami, których przepustowość wynosi 75 000 os./h. Również snowboardziści powinni być zadowoleni z oferty regionu. Odnajdą oni tu bowiem takie atrakcje, jak chociażby znajdujący się na Kitzsteinhorn Mellow Park, którego powierzchnia wynosi 30 tys. m2. leży na wys. 2900 m n.p.m. i ma do zaoferowania m.in. halfpipe o długości 150 m. Z kolei Schmittenhohe to niewątpliwie świetne miejsce dla freeriderów, choć i tutaj znajduje się funpark. W regionie jest także druga w Austrii trasa FIS-Bordercross. *NOWOŚĆ !!! Rejony narciarskie lodowiec Kitzsteinhorn, Maiskogel, Schmittenhohe i cały rejon Saalbach-Hinterglemm na jednym karnecie od tego roku !!!* Uczestnicy korzystają z tras Europa Sportregion wytyczonych na szczytach wraz z rejonem Saalbach- Hinterglemm, który od tego roku jest częścią karnetu. 2 dni jazdy w każdym regionie. Region dysponuje trasami narciarskimi dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. *Koszt 6-dniowego skipassu to 115 euro *(płatne obowiązkowo w autokarze) Obowiązkowe posiadanie kasków ochronnych. Dla snowboardzistów zalecamy zabranie i używanie ochraniaczy na nadgarstki. Zalety: zróżnicowane trasy narciarskie, miejsca dla początkujących narciarzy, szeroka oferta atrakcji sportowych, szeroka oferta apres-ski, krótki dojazd z Polski.

WAŻNE INFORMACJE: Uczestnicy muszą mieć ze sobą Europejską Kartę Zdrowia EKUZ, paszport lub dowód osobisty, wypisaną i podpisaną przez rodziców kartę kwalifikacyjną. Karta EKUZ: w razie zachorowań lub wypadków zapewniamy naszym klientom z kartą EKUZ pełną opiekę: dowozimy do lekarza lub szpitala, zapewniamy kontakt. Karta jest bezpłatna, opieka lekarska w Austrii z kartą EKUZ jest również bezpłatna, koszty za lekarstwa klient pokrywa sam. O zwrot kosztów z ubezpieczenia ubiega się po powrocie do kraju na podstawie dokumentów i rachunków. Bez karty EKUZ w razie zachorowań lub wypadków również pomagamy naszym klientom: dowozimy do lekarza lub szpitala, zapewniamy kontakt. W tym wypadku działa polskie ubezpieczenie, które zapewnia biuro, jednak nie zawsze jest tolerowane przez szpitale w Austrii. W takim przypadku pacjent musi pokryć koszt ok. 200 euro wizyty w szpitalu plus ewentualne recepty i stara się o zwrot w Polsce z Ubezpieczenia. Biuro nie wykłada pieniędzy za klienta bez karty EKUZ.

*Możliwość skorzystania z basenu w Zell am See. Koszt 7 euro. 

 

 

 

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople