tel. 32 4730015, 32 4752371

Węgry - Mezokovesd - Baseny termalne


Zapraszamy do odwiedzenia Mezokovesd na północy Węgier. W trakcie pobytu skorzystają Państwo z leczniczych właściwości tutejszych basenów termalnych oraz przespacerujecie się po jednym z najbardziej zabytkowych miast węgierskich - Egerze. Odwiedzicie również Dolinę Pięknej Pani, która jest węgierską stolicą winiarzy.

 

Mezokovesd - miejscowość leżąca na przedgórzu Gór Bukowych i skraju Wielkiej Niziny Węgierskiej. Mezokovesd to ciekawy region z charakterystycznymi strojami i haftami ludowymi. Tutejsza ludność od stuleci wyróżnia się swoim ubiorem, obyczajami oraz sztuką ludową. Wspaniałe zbiory etnograficzne można obejrzeć w muzeum Miejskiego Domu Kultury, a na rynku podziwiać typowe dla tego regionu budownictwo. Około 2 km od Mezokovesd znajduję się kąpielisko ZSÓRY, którego siarczano-jodowe i kwasowęglowe wody termalne, zawierające również wapń i magnez, osiągają u źródła temperaturę 71st. a w basenach schładzane są do 25-40st.

 

Eger - to zabytkowe miasto w północnych Węgrzech, położone pomiędzy górami Bukowymi a masywem Mátra. Oprócz zabytków miasto słynie także jest z produkcji wybornego wina egri bikavér (Bycza krew). Kompleks basenowy Termal Eger położony jest w centrum Egeru, w parku miejskim. Zajmuje teren 5.3 ha, na którym zlokalizowanych jest 7 basenów rekreacyjnych, basen sportowy, łaźnia turecka, budynki salonów spa&wellness, liczne kawiarenki, budki z jedzeniem, stoiska z akcesoriami pływackimi.  

 

Hotel Nefelejcs*** - leży 150 m od kapieliska leczniczo-rekreacyjnego Zsóry, w Mezőkövesd, w północnych Węgrzech. Hotel posiada 26 osobowych pokoi na łączną ilość 60 osób. Charakteryzuje go harmonia i elegancja, pokoje i inne pomieszczenia zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie służyły wygodzie wypoczywających. Pokoje posiadają klimatyzację, minibar, telewizor, telefon i połączenie internetowe. W hotelu jest winda, goście mogą korzystać z usług wellness (sauna fińska, sauna infra, jakuzzi, solarium, masaż), parkingu, sali konferencyjnej, restauracji.

  


Cena obejmuje:
 

transport autokarowy - przejazd nocny z 03/04.05.2018 

zakwaterowanie w hotelu Nefelejcs*** w pokojach 2- osobowych

wyżywienie: 2x śniadanie w formie bufetu, 1x obiadokolacja

- 1x obiadokolacja z winem oraz muzyką mechaniczną

- możliwość skorzystania z bazy SPA w hotelu

- 1x wejście na baseny termalne w Mezokovesd

- 1x wejście na baseny termalne w Egerze

-  zwiedzanie Egeru - przejazd do Doliny Pięknych Pań (degustacja wina z możliwością zakupu)

opieka pilota

ubezpieczenie NW, KL

- opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople