tel. 32 4730015, 32 4752371

Czarnogóra - Budvanska Riviera

Czarnogóra - czyli Montenegro uzyskała swoją nazwę w XV wieku od Wenecjan, którzy zainspirowani byli kontrastem występującym pomiędzy pokrytym bujną roślinnością wybrzeżem adriatyckim a szarymi i posępnymi górami.

Hotele, pensjonaty OBALA, miejscowość Rafailovici (Obala +, La Mer, Obala, Fontana), to dwu i trzy gwiazdkowe hotele i pensjonaty, położone tuż przy mierzącej około 2 km becickiej plaży lub oddalone od niej od 60-100 metrów . Hotele, Pensjonaty oferują przytulne 2, 3 osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, klimatyzacją, TV Sat, balkonami i lodówką.

Wyżywienie: śniadanie-bufet, obiadokolacja-wybór z kilku menu. Posiłki serwowane są w restauracji hotel Obala położonym od 50-150 metrów od miejsca zakwaterowania.

Rafailovici - jest jedną z najatrakcyjniejszych turystycznie i przyrodniczo miejsc w Czarnogórze. W przejrzystej wodzie odbija się bujna śródziemnomorska roślinność: gaje piniowe i oliwne, winorośl, drzewka figowe oraz strzeliste cyprysy. Rozwijające się centrum turystyczne przyciąga pięknymi piaszczystymi plażami, dobrze rozwiniętą infrastrukturą, niepowtarzalnym klimatem , licznymi hotelami, tawernami, kafejkami.

 

PROGRAM RAMOWY: (Durownik, Budwa, Kotor, Monastyr Ostrog )

02.06: wyjazd z miejsca zbiórki godz 5 rano- przejazd na nocleg tranzytowy do Chorwacji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

03.06: śniadanie, przejazd do Czarnogóry. Podczas przejazdu możliwość zwiedzenia Dubrownika (opłata własna), przejazd do Rafailovici, zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja , nocleg. 04.06: śniadanie, plażowanie, czas wolny, obiadokolacja , nocleg.

05.06: śniadanie, wycieczka do Kotoru , zwiedzanie miasta które znajduje się na liście UNESCO. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych , przejazd do Njegusi słynnymi serpentynami, możliwość degustacji szynki (koszt własny) , dalej do Cetinje- byłej stolicy Czarnogóry, możliwość zwiedzania muzeów, wstęp około 7 euro/os. Przejazd do Budwy, spacer po starówce, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

06.06: śniadanie, plażowanie, obiadokolacja , nocleg.

07.06: śniadanie, czas wolny lub wycieczka do Monastyr Ostrog -jest to najczęściej odwiedzany przez pielgrzymów i turystów monaster w Czarnogórze. Wierni prawosławni oddają szczególną cześć przechowywanym w nim relikwiom fundatora monastyru św. Bazylego Ostrogskiego. Powrót do hotelu , obiadokolacja - nocleg.

08.06: śniadanie, przejazd na nocleg tranzytowy okolice Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

09.06: śniadanie, powrót do Polski- przyjazd do kraju około godz. 18.

Termin: 02.06.-09.06.2017

  

Świadczenia zawarte w cenie:

* transport autokarem - wc, barek, TV

*1 nocleg tranzytowy Chorwacja-Karlobag, obiadokolacja ,śniadanie

* 5 noclegów w Czarnogórze, hotel La mer *** w Rafailovici, pokoje 2, 3 os. z pełnym węzłem sanitarnym, klimatyzacją, TV

* wyżywienie 5 śniadań-bufet i 5 obiadokolacji - menu do wyboru

* 1 nocleg tranzytowy na powrocie do Polski okolice Zagrzebia, obiadokolacja, śniadanie

* opieka pilota

* ubezpieczenie AXA –KL 10 000euro,NNW -2 000 EURO, bagaż -200 euro (nie obejmuje chorób przewlekłych)

* podatek VAT

 

Cena nie zawiera : wycieczki do wyboru

- Opłaty rejsu statkiem - Fish piknik 25 euro/os

- Opłaty lokalnych przewodników w Dubrowniku, Czarnogórze 15 euro/os

- Opłaty taksy miejskie w Czarnogórze około 5-10 euro/os; biletów wstępów około 10 euro/os

- Degustacji szynki w Njegusi około 3-5 euro/os

- Monastyr Ostrog 10 euro/os

- Wyjazdu do Albanii 20 euro/os

 

ALBANIA - przez wiele lat była najbardziej nieznanym krajem w Europie. Zamknięta na świat dzięki byłemu dyktatorowi E. Hoxhy i znajdująca się na krańcach kontynentu republika zachowała niepowtarzalny jak na kosmopolityczną Europę klimat.

Kotor - zwiedzanie miasta, który z Perastem i wyspą Gospa od Skrpjele umieszczony jest na liście UNESCO. W Kotorze możliwość wejścia do słynnej katedry św Tripuna (opłata własna), gdzie znajdują się jego relikwia.

Dubrownik – najpiękniejsze chorwackie miasto i jedno z najpiękniejszych na świecie odwiedza rocznie ponad milion turystów. Otoczone murami Stare Miasto pozostawi niezapomniane wrażenie.

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople