tel. 32 4730015, 32 4752371

Burzenin - OSADA TAJEMNIC 8-12 i 13-16 lat

 

Burzenin – malownicza miejscowość w centralnej Polsce, w powiecie sieradzkim, otoczona lasami, którym zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat. Miasteczko rozciąga się wzdłuż wału rzeki Warty. Malowniczy krajobraz i łagodny teren sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi.

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek Wypoczynkowy „Sportowa Osada” położony na atrakcyjnym, bardzo dużym, monitorowanym, oświetlonym i ogrodzonym terenie sosnowego lasu. Do dyspozycji uczestników pokoje 3-osobowe z łazienkami oraz pokoje przechodnie (4+2) z łazienkami i możliwym łóżkiem piętrowym. Na terenie obiektu znajduje się kryty basen, odkryty basen, jadalnia, sala dyskotekowa, sala TV, sala gier, sala gimnastyczna, świetlica, kawiarenka. Ośrodek posiada bogatą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną: park linowy, ściankę wspinaczkową, pole i strzelnicę do paintballa, tor quadowy, tor przeszkód, tor łuczniczy, strzelnicę pneumatyczną, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną, dwa boiska do kometki, boisko do siatkówki plażowej, boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę ręczną zamiennie na dwa korty tenisowe, wypożyczalnię rowerów, drewniany plac zabaw ze zjazdem linowym, grill, miejsce na organizację ogniska, drewniane altany.

WYŻYWIENIE: Cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną. Smaczna kuchnia dla dzieci wzbogacona domowymi wypiekami!

TRANSPORT: Autokar z Krakowa lub Katowic. Możliwy wyjazd z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania za dopłatą +70 zł/os. - PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.).

Program pobytu:

UWAGA: W związku z różnymi skutkami obostrzeń, które mogą zostać nałożone na organizatora oraz podmioty współorganizujące, program może ulec zmianie (głównie w zakresie organizacji wycieczek realizowanych w czasie kolonii/obozu).

 

PAKIET OSADA TAJEMNIC:

Telewizyjne programy typu „Wyspa Przetrwania” czy „Azja Express” są oglądane z zapałem przez wiele osób. Stworzyliśmy odpowiednią wersję dla dzieci :) „Osada Tajemnic” to nie lada wyzwanie dla każdego młodego poszukiwacza przygód! Uczestnicy wezmą udział w niezwykłej grze LARP, dzięki której wcielą się w inną postać na cały czas trwania kolonii. Uczestnicy przeniosą się w świat Indiany Jonesa, zagadek i zaginionych artefaktów. Każdego dnia na uczestników będą czekały nowe, ekscytujące wyzwania. Na uczestników kontynuujących tajemniczą przygodę czekają dodatkowe zadania o wyższym stopniu wtajemniczenia, m.in. nocna gra terenowa, elementy pierwszej pomocy przedmedycznej i zadania przygotowujące do zdobycia odznaki MISTRZA TAJEMNICY.

PROGRAM:

- Ognisko zapoznawcze wprowadzające w fabułę kolonii oraz uroczyste ustawienie totemu.

- Podział na grupy: wymyślenie okrzyku, nazwy, rozdanie potrzebnych akcesoriów.

- Zajęcia integracyjne w grupach - tworzenie atrybutów Indiany Jonesa.

- Podejmowanie wyzwań mających na celu odnalezienie wszystkich części zaginionego totemu.

- Zwiad terenowy.

- Zajęcia terenowe: z szyfrowania i czytania mapy, nauka i wykorzystywanie znaków patrolowych, czytanie z mapy nieba, nauka posługiwania się kompasem.

- Zajęcia z wykrywaczem metalu, budowanie schronu, nauka rozpalenia ognia.

- Zajęcia sprawnościowe – tor przeszkód.

- Tworzenie mieczy z PCV.

- Strzelanie z łuku, paintball, quady, strzelnica pneumatyczna.

- Tworzenie portretów psychologicznych, które ułatwią ujęcie sprawcy kradzieży totemu.

- Złożenie totemu w jedną całość przy współpracy wszystkich grup.

- Ognisko kończące fabułę i uroczyste rozdanie pamiątek za uczestnictwo w wspaniałej przygodzie w Osadzie Tajemnic.

 

SUPER PRZYGODA W SPORTOWEJ OSADZIE:

- Zajęcia integracyjne – cykl zabaw i konkurencji integrujących uczestników m.in.spacer hydraulika, skrzynkowa przechadzka, grupowe chodzenie w nartach itp.

- Zajęcia wspinaczkowe – nauka i doskonalenie techniki wspinaczki na ścianie wspinaczkowej z użyciem sprzętu zabezpieczającego pod opieką instruktorów.

- Zajęcia w parku linowym – z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora, uczestnicy będą pokonywać wyznaczoną na wysokości trasę z przeszkodami.

- Rafting – około 2,5-godzinny spływ pontonami po rzece Warcie – czas spływu uzależniony jest od kondycji uczestników. Grupa na miejsce rozpoczęcia spływu dojeżdża rowerami (do pokonania jest dystans ok. 4 km polnymi drogami o bardzo małym natężeniu ruchu) lub zostaje dowieziona busem (najmłodsi). Następnie uczestnicy przesiadają się do profesjonalnych pontonów raftingowych i rozpoczynają spływ rzeką Wartą. Cały sprzęt używany podczas spływów (pontony, kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, kaski) posiada wymagane atesty, zajęcia z raftingu będą się odbywały pod opieką ratownika i kadry.

- Letnie kino pod gwiazdami – wieczorny pokaz filmowy.

- Basen kryty i odkryty – 2 wejścia w turnusie

- Biwak w warunkach polowych (dla chętnych) – uczestnicy będą biwakować (1 noc) w namiotach w lesie na terenie obiektu oraz samodzielnie wypiekać podpłomyki (zapewnione są materace i śpiwory, każdy uczestnik powinien być wyposażony w małe prześcieradło.

- Ognisko z pieczeniem kiełbasek.

- Dyskoteki.

- PINIATA PARTY z okazji 25-lecia Jaworzyny.

 

PROGRAM FAKULTATYWNY:

- Termy Uniejów – wycieczka do Uniejowa, 2-godzinny pobyt na terenie strefy basenowej, przy min. 40 osobach chętnych i dostępności wolnych miejsc w Termach Uniejów (80 zł/os.).

- Quady (10 min.) – przejażdżka na specjalnym torze przygotowanym na terenie ośrodka. Przed rozpoczęciem trasy krótkie szkolenie dotyczące bezpiecznego prowadzenia quadu oraz techniki jazdy. Jazda na quadach odbywa się indywidualnie (17 zł/os.).

- Paintball:

*Wariant A – GRA dla uczestików powyżej 14. roku życia: gra na przygotowanym polu do wyczerpania zapasu zakupionej amunicji, sprzęt (maska, mundur, marker oraz dowolna ilość doładowań gazu) oraz 100 kulek (45 zł/os.) każde następne doładowanie 100 kulek (15 zł/os.).

*Wariant B – STRZELANIE na strzelnicy paintballowej: 50 kulek do wystrzelenia na strzelnicy PB (15 zł/os.), 100 kulek doładowania (15 zł/os.).

*Wariant C – MAŁY PAINTBALL dla uczestników poniżej 14 roku życia: gra na przygotowanym polu do wyczerpania zapasu zakupionej amunicji, sprzęt (maska, mundur, marker oraz dowolna ilość doładowań gazu) oraz 36 kulek (15 zł/os.), 36 kulek doładowania (10 zł/os.).

- Park linowy – dodatkowe przejście po parku linowym z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora (15 zł/os.).

- Strzelnica pneumatyczna – 12 strzałów (10 zł/os.).

- Tor łuczniczy – 10 strzałów (10 zł/os.).

- Dodatkowe wejście na basen kryty – 15 zł / os. / 45 min.).

 

TERMIN

CENA

OPIS

02.07.2020 - 12.07.2020

1530 zł

11 dni Cena z Krakowa i Katowic. Transport z Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Poznania +70 zł/os.

12.07.2020 - 22.07.2020

1530 zł

11 dni Cena z Krakowa i Katowic. Transport z Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Poznania +70 zł/os.

22.07.2020 - 01.08.2020

1530 zł

11 dni Cena z Krakowa i Katowic. Transport z Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Poznania +70 zł/os.

01.08.2020 - 11.08.2020

1530 zł

11 dni Cena z Krakowa i Katowic. Transport z Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Poznania +70 zł/os.

11.08.2020 - 21.08.2020

1530 zł

11 dni Cena z Krakowa i Katowic. Transport z Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Poznania +70 zł/os.
< 5 osób

21.08.2020 - 30.08.2020

1430 zł

10 dni Cena z Krakowa i Katowic. Transport z Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Poznania +70 zł/os.

 

Cena zawiera:

- Zakwaterowanie 9*/10 noclegów,

- wyżywienie,

- kadrę wychowawczą,

- opiekę medyczną,

- transport,

- program,

- instruktorów,

- ratownika,

- ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 7.000 zł.

 

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, świadczeń niewymienionych w ofercie.

Praca

Polecamy

Zielona Szkoła
GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople