tel. 32 4730015, 32 4752371

Macedonia - Ochryd - Autokar - 12 - 18 lat

 

Ochryd wakacyjny, bezpieczny atrakcyjny letni kurort, który zapewnia swoim turystom niezliczoną ilość atrakcji. „Wieczne Miasto” południowo zachodniej Macedonii, które tętni życiem od czasów antycznych aż do dzisiaj, stanowi idealne miejsce letniego wypoczynku dla miłośników plaż, słońca, krystalicznie czystej wody, pięknych widoków, bogatej historii i, co ważne, tak bardzo lubianej przez Polaków bałkańskiej gościnności i przyjazności. Jest to kolebka kultury słowiańskiej. Miasto i Jezioro Ochrydzkie od dawna wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kurort oferuje wiele możliwości przyjemnego pobytu. W Ochrydzie jest mnóstwo kafejek, sklepów, punktów usługowych i atrakcji. To miasto nie zasypia, jest idealnym miejscem na letni wypoczynek dla młodzieży.

 

Hotel Aqualina**** Elegancki, kompletnie odnowiony hotel z doskonałą obsługą oraz własną plażą, i nowoczesnym kompleksem boisk, nowo otwartym basenem. Położony 5 km od centrum Ochrydu, nad brzegiem Jeziora Ochrydzkiego, otoczony z jednej strony krystalicznie czysta wodą jeziora, z drugiej – zielonymi lasami Parku Narodowego Galicica. Ogromnym atutem hotelu jest własna zagospodarowana plaża z łagodnym zejściem do jeziora. Również ze względu na bardzo dobre zaplecze rekreacyjno-sportowe jest to idealne miejsce dla wypoczynku dzieci i młodzieży.

Pokoje: eleganckie, odnowione., 3-, 4-osobowe z łazienką, klimatyzacją, TV (z telewizją kablową) oraz Wi-Fi.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadania bufet, obiady serwowane i kolacje bufet) + suchy prowiant na drogę powrotną. Do śniadań: mleko, soki, herbata, kawa, do lunchu i kolacji – woda lub sok.

Do dyspozycji uczestników: restauracja, taras, zagospodarowana plaża (leżaki, parasole bezpłatnie), winda, internet bezprzewodowy.

Sport i rozrywka: nowo otwarty basen odkryty! Przy hotelu znajdują się 2 połączone boiska oraz jedno duże boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej oraz do tenisa.

PROGRAM POBYTU

- wycieczka katamaranami po jeziorze Ochrydzkim

- wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Ochrydu – zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem m.in.Galeria Ikon z największą kolekcją ikon na świecie, antyczny teatr, wejście na twierdzę cara Samuela skąd roztacza się piękny widok na miasto, jezioro i okolicę, cerkiew św. Jovana Kaneo, Katedra św. Zofii z XI w. – najstarsza katedra w Macedonii, pracownia ręcznie wyrabianego papieru czerpanego z kopią prasy Jana Gutenberga, spacer po głównym porcie, u wejścia którego stoją pomniki św. Cyryla i Metodego, oraz św. Klimenta – patrona miasta

- wycieczka autokarowa do Zatoki Kości – muzeum archeologicznego na wodzie

- 2 x Ohrid by night – wycieczki do Ochrydu wieczorową porą!

- kąpiele w jeziorze, na basenie

- fakultatywnie dla chętnych – wyjazd całodniowy do aquaparku Izgrev (koszt 20 EUR)

- plażowanie, baloniada

- zawody, siatkówka plażowa, rozgrywki sportowe …wiele rozmaitych zajęć dopasowanych do wieku i zainteresowań uczestników

 

Terminy

12dni/ 9noclegów

Cena
06.07 - 17.07.2019 1950,-
15.07 - 26.07.2019 1950,-
24.07 - 04.08.2019 1950,-
02.08 - 13.08.2019 1950,-
11.08 - 22.08.2019 1950,-

 

Cena obejmuje:

- transport autokarem klasy LUX (WC, klimatyzacja, DVD)

- zakwaterowanie w hotelu Aqualinaiiii, 9 noclegów w pokojach 3-, 4-osobowych z łazienkami, TV, klimatyzacją

- wyżywienie: 3 posiłki dziennie, posiłek rozpoczynający – obiad, kończący – obiad, do obiadu i kolacji – woda lub sok, suchy prowiant na drogę powrotną

- macedońską opieke medyczną

- opiekę rezydenta

- opiekę pilota podczas podróży

- wycieczkę autokarową z przewodnikiem do Ochrydu*

- wycieczkę autokarową do Zatoki Kości – Muzeum Archeologicznego na wodzie*

- 2 x wycieczkę „Ochrid by night”* – wieczorne wyjazdy do miasta

- opiekę kadry pedagogicznej

- opiekę ratownika

- korzystanie z zaplecza sportowego

- firmowy gadżet pamiątkowy

- serwis plażowy (leżaki, parasole)

- ubezpieczenie: KL 20 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż (SIGNAL IDUNA)

- podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:

- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN

- obowiązkowej kwoty 30 EUR na koszty związanej z realizacją programu (bilety, łódki caneo, przewodnicy, taksa klimatyczna, ciepły posiłek w drodze powrotnej) – kwotę tą zbiera pilot w autokarze (na życzenie rodzica możliwość doliczenia tej kwoty wg średniego kursu NBP do umowy/faktury)

 

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople