tel. 32 4730015, 32 4752371

Sycylia - Katania - Samolot - 12 - 18 lat

 

Sycylia największa wyspa Morza Śródziemnego, gorąca wyspa skarbów, różnorodna, bogata w starożytne ruiny, zabytki sztuki arabsko-normańskiej, rajskie plaże, z dymiącą majestatyczną Etną w tle. Słoneczna wyspa pachnąca migdałami i pistacjami, oszałamia bogatą kulturą i krajobrazem.

Katania najbardziej kontrastowe miasto wschodniej Sycylii, zachwyca zabytkową starówką, gdzie antyczne ruiny walczą o przestrzeń z barokowymi pałacami. Jest drugim po Palermo pod względem wielkości miastem Sycylii. Katania nie zasypia, duża ilość kawiarni, tawern, dyskotek i klubów czyni to miejsce niezwykle rozrywkowym, a piaszczyste plaże zatoki katańskiej zachęcają do odpoczynku nad ciepłym morzem ze zjawiskowym widokiem Etny w tle.

 

Hotel Costa Del Sole***

Zakwaterowanie na Sycylii: 7 noclegów w Hotelu COSTA DEL SOLE położonym bezpośrednio przy piaszczystej plaży, zaprojektowany we włoskim stylu, klimatyczny, w kształcie zamku, otoczony zadbanym ogrodem, składa się z budynku głównego oraz 13 odnowionych, w pełni wyposażonych 3-, 4-, 5-osobowych szeregowych apartamentów

Położenie: 17 km od centrum Katanii, 10 km od lotniska, 45 km od Syrakuz, 70 km od Taorminy, w spokojnej okolicy. Idealne miejsce na obóz, bezpieczne, z prywatną plażą z łagodnym zejściem do morza, blisko plaży, z dala od miejskiego gwaru, a jednocześnie zlokalizowane w stosunkowo niedalekiej odległości od najważniejszych atrakcji historycznych, przyrodniczych i kulturowych Sycylii (bliska odległość do Katanii – wieczorne wyjazdy do miasta), do Syrakuz i Taorminy.

Do dyspozycji: restauracja główna z kuchnią międzynarodową i sycylijską, lobby, kafejka przy basenie, całodobowa recepcja z lobby, mały sklepik, bezpłatne Wi-Fi w pomieszczeniach ogólnodostępnych.

Pokoje: zakwaterowanie w samodzielnych apartamentach standardu hotelowego, 4-osobowych z wyjściem tarasowym, składających się z sypialni oraz salonu. Wszystkie pokoje są całkowicie odnowione; wyposażenie: łazienka z prysznicem, suszarka do włosów, bezpłatna klimatyzacja, TV/SAT, telefon, taras z meblami ogrodowymi.

Wyżywienie na Sycylii: 3 posiłki dziennie – śniadanie bufet (2 rodzaje pieczywa – ciemne i jasne, rogaliki, dżemy, masło, herbatniki, włoskie sery, jajka, salami, pomidory, sałata, ogórki, płatki, ciasto/owoce, napoje gorące, soki), obiad (danie główne serwowane do stolika + bufet sałatkowy, woda) i kolacja (3 daniowa serwowana do stolika) + napój.

Rozrywka: animacja wieczorna dla wszystkich gości, z muzyką, karaoke, dyskoteka na plaży czynna w wysokim sezonie, niewielki basen kąpielowy (czepki obowiązkowe – własne lub możliwość zakupienia na miejscu), taras słoneczny z leżakami i parasolami, kawiarnia przy basenie.

Plaża: prywatna, bezpośrednio przy hotelu, krystaliczne morze i przepiękna piaszczysta prywatna plaża, która oferuje panoramę z widokiem na największy w Europie wulkan Etna; plaża piaszczysta szeroka, długa, z łagodnym zejściem do morza. Serwis plażowy: leżaki/parasole – koszt użytkowania serwisu plażowego uwzględniony jest w kwocie 70 EUR zbieranej przez pilota od uczestników na koszty związane z realizacją programu. Na plaży funkcjonuje profesjonalna szkoła surfingowa.

RAMOWY PROGRAM

1 dzień Spotkanie na lotnisku w Pyrzowicach z wychowawcą o godz. 17.00. Wylot do Katanii o godz. 19.05, przylot na Sycylię – 21.40. Transfer do hotelu Costa del Soleiii. Ze względu na przyjazd do hotelu po godz. 22.00, kolacja z dnia przylotu zostaje przeniesiona na kolację w dniu wylotu.

2-7 dzień Śniadania, obiady, kolacje, plażowanie, animacje, rozgrywki sportowe, wycieczki

– wycieczka autokarowa do Syrakuz - miasta słynnego Archimedesa - spacer po Ortigii, świątynia Appolina z VI w p.n.e., Plac Archimedesa - to własnie w Syrakuzach słynny uczony wykrzyknął słynne "Eureka" kiedt sformułował prawo określające siłę wyporu, Piazza Duomo. Czas wolny - powrót do hotelu

- wycieczka autokarowa do Katanii - miasta św. Agaty zbudowanego z kamienia wulaknicznego. Zwiedzanie: Plac Katedralny, Katedra św. Agaty z relikwiami patronki, ratusz miejski, Fontanna Słonia, ruiny teatru rzymskiego z II w. pn.e. i greckiego amfiteatru, spacer po Via Etnea - najdłuższej ulicy. Czas na lody i spróbowanie lokalnych słodkości.

- Katania „by night”.

8 dzień Śniadanie, złożenie bagaży, czas na relaks i odpoczynek na plaży lub basenie. Obiad, kolacja, wyjazd na lotnisko, wylot do Polski o godz. 22.15. Przylot do Pyrzowic o godz. 00.45, odbiór uczestników przez rodziców/opiekunów prawnych, zakończenie obozu.

 

Terminy

8dni / 7 noclegów

Cena
29.06 - 06.07.2019 2390,-
06.07 - 13.07.2019 2390,-

 

Cena obejmuje:

- przelot samolotem linii Wizzair Katowice-Katania-Katowice z bagażem podręcznym 10 kg o wymiarach 40 x 30 x 20 cm (możliwość wykupienia opcji wizz priority dającej możliwość zabrania walizki jako bagażu podręcznego o wymiarach 55 x 40 x 30 cm (dopłata 100 PLN) lub możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego 20 kg w cenie 400 PLN, nawet na 2 osoby (np. 2 koleżanki w pokoju)

- zakwaterowanie: 7 noclegów hotel Costa del Sole*** 

- transfer lotnisko-hotel-lotnisko

- wyżywienie: 3 posiłki dziennie +woda

- włoską opiekę medyczną

- opiekę rezydenta

- wycieczkę do Katanii + dodatkowo 2 wyjazdy na wieczorne „Katania by night”*

- wycieczkę do Syrakuz*

- opiekę kadry pedagogicznej

- opiekę ratownika

- ubezpieczenie: KL 20 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż (SIGNAL IDUNA) gadżet pamiątkowy

- bogatą ofertę animacyjną, ciekawy program pobytu

- podatek VAT 

 

Cena nie obejmuje

• obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 15 PLN • obowiązkowego kosztu 40 EUR związanego z realizacją wycieczek: biletów, przewodników, taksy klimatycznej, serwisu plażowego (na życzenie rodzica możliwość doliczenia tej kwoty wg średniego kursu NBP to umowy/faktury) • świadczeń nie wymienionych

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople