tel. 32 4730015, 32 4752371

Rzym-Watykan-Asyż

Podczas wspólnego spaceru po włoskiej stolicy nasz przewodnik opowie Państwu o historii Wiecznego Miasta, ciekawostkach związanych z walkami gladiatorów w Koloseum oraz tajemnicach Kościoła Katolickiego. Każdy będzie miał okazję uczestniczyć w Audiencji Generalnej na Placu św. Piotra. Odwiedzimy również miejsce narodzin św. Franciszka - Asyż. Zapraszamy- w końcu wszystkie drogi prowadzą do Rzymu !!!

 

Terminy do uzgodnienia

 

 

Rzym to miasto niesamowite! Tu na każdym kroku mija się malownicze place, przepiękne fontanny, cudowne, małe uliczki i monumentalne świątynie. To miasto tętniące życiem za dnia i w nocy! Tylko tu zobaczą Państwo niespotykane połączenie historii i współczesności. Rzym, to miasto, do którego już zawsze będą Państwo wracać. W Rzymie łatwo się zgubić, ale z naszym przewodnikiem nie tylko zawsze trafią Państwo w najpiękniejsze zakątki włoskiej stolicy, ale także poznają Państwo to miasto z jego najwspanialszej strony.

Watykan pod względem powierzchni jest to najmniejsze państwo świata, ale ilość zabytków na metr kwadratowy robi wrażenie na najbardziej wytrawnych turystach. Watykan to siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego i miejsce rezydowania Papieża. To właśnie tu znajduje się zapierająca dech w piersiach Bazylika św. Piotra, którą rocznie odwiedza nawet kilkanaście milionów wiernych z całego świata.

Asyż - Umbria, nazywana drugą Toskanią, to przepiękny region, w którym leży Asyż, miejsce narodzin św. Franciszka i św. Klary. To nie tylko miasteczko z historią, ale także piękny przykład włoskiej architektury. Spacer malowniczymu uliczkami miasta z przepięknymi widokami na pobliskie doliny zawsze stanowi niesamowite przeżycie

 

 

 

Program wycieczki:

Wycieczka do Rzymu - Dzień 1 

Wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych

 

Dzień 2 

Przyjazd do Rzymu w godzinach porannych. Spokojny dzień przeznaczony na spacer i poczucie klimatu Wiecznego Miasta: Piazza del Popolo - ogromny plac ze stojącym pośrodku majesatycznym egipskim obeliskiem, Via del Corso - typowa włoska uliczka z barokowymi kamienicami, Plac Hiszpański - z uroczą fontanną Barcaccia oraz znanymi z pokazów mody Schodami Hiszpańskimi. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Zobacz co aktualnie dzieje się na Schodach Hiszpańskich

 

Dzień 3

Śniadanie wzmocnione. Przejazd do Rzymu i zwiedzanie sakralnej części miasta: Watykan z Placem i Bazyliką św. Piotra - najważniejsze miejsce dla wszystkich katalików; zwiedzanie monumentalnego wnętrza Bazyliki oraz nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II , Bazylika Jana na Lateranie - katedra Biskupa Rzymu, Bazylika św. Pawła za murami - jedna z najpiekniejszych bazylik Rzymu z malowniczym dziedzińcem , Bazylika Matki Bożej Śnieżnej - ostatnia z czterech papieskich bazylik w trakcie naszego zwiedzania miasta. Udział w audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra w Watykanie. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Zobacz na naszym facebooku jak blisko Papieża Franciszka byli nasi turyści podczas wyjazdu w 2014 roku

 

Dzień 4

Śniadanie wzmocnione. Przejazd do Rzymu i zwiedzanie świeckiej i starożytnej części miasta: Koloseum - mieszcząca w czasach chwały 90.000 widzów arena sportowa, znana przede wszystkim z walk gladiatorów, Łuk Konstantyna - postawiony w III wieku ku czci jednego z największych cesarzy w historii starożytnego Rzymu, Forum Romanum - centrum towarzyskie i politycznego Imperium Rzymskiego , Via dei Forli Imperiali - szeroka arteria ciągnąca się od Koloseum do Placu Weneckiego, gdzie znajduje się Ołtarz Ojczyzny - ogromna budowla z białego marmuru gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, Panteon - poświęcony wszystkim bóstwom jeden z najlepiej zachowanych zabytków z czasów starożytnego Rzymu - w nienaruszonej formie przetrwał prawie dwa tysiące lat, Piazza Navona - plac z jedną z najbardziej charakterystycznych fontann w Rzymie - Fontanną Czterech Rzek, Fontanna di Trevi - najpękniejsza fontanna świata znana na całym świecie dzięki "Słodkiemu życiu" F. Felliniego. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Zachęcamy do obejrzenia ciekawego dokumentu pokazującego w jaki sposób powstawały najważniejsze budowle starożytnego Rzymu. A później oczywiście do wspólnego wyjazdu.

 

Dzień 5

Śniadanie wzmocnione. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Asyżu - miejsca narodzin św. Franciszka: Bazylika św. Franciszka - miejsce, w którym pochowany został jeden z najważniejszych świętych Kościoła Katolickiego, Bazylika św. Klary - miejsce spoczynku wiernej towarzyszki św. Franciszka, spacer malowniczymi uliczkami miasta. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do kraju.

 

Dzień 6

Zakończenie imprezy w godzinach południowych.

 

 

Cena obejmuje:

- transport autokarem lux (wc, toaleta, klimatyzacja, serwis kawowy gratis)

- 3 x nocleg  nieopodal Rzymu (pokoje z pełnym węzłem sanitarnym)

- 3 x śniadania wzmocnione i 3 x obiadokolacje serwowane

- bilety na metro (według programu zwiedzania)

- opieka licencjonowanego przewodnika

- opieka pilota

- ubezpieczenie NW, KL

 

UWAGI:

- udział w audiencji generalnej uzależniony od obecności Papieża w Watykanie

- dopłata do pokoju 1-osobowego - 30% wartości skierowania

 

 

 

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople