tel. 32 4730015, 32 4752371

Saksonia z nurtem Łaby

Drezno – Pałac Pillnitz – Zamek Stolpen – Szwajcaria Saksońska Twierdza Königstein – Pirna – Pałac Moritzburg – Miśnia

Termin wycieczki - do uzgodnienia 

 

Ramowy program:

1. Dzień

Wyjazd ok godz. 14.00. Przejazd w kierunku przejścia granicznego w Zgorzelcu. Postój przed przekroczeniem granicy. Przejazd do hotelu w okolicy Drezna / Miśni. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień

Po śniadaniu przejazd do Drezna. Objazd miasta autokarem: m.in. okolice starego miasta, ratusz z pozłacaną figurą Rathausmann, Szklana Manufaktura Volkswagena, gdzie produkowana jest luksusowa limuzyna VW Phaeton, dzielnica Blasewitz, w której zachowała się zabudowa willowa z okresu przed II Wojną Światową, panorama Łaby z trzema zameczkami – Albrechtsberg, Eckberg i Villa Stockhausen, dzielnica Neustadt – tętniąca życiem do późnych godzin nocnych, Pfunds Molkerei – „najpiękniejszy sklep mleczarski świata”, którego ściany pokrywa blisko 250 m² ręcznie malowanych kafelek, pomnik „Złotego Jeźdźca”, Plac Albrechta. Następnie przejazd do dzielnicy Pillnitz. Spacer po kompleksie parkowo-pałacowym. Bliźniacze gmachy pałaców Wasserpalais i Bergpalais wieńczą dachy przypominające kształtem pagody, a na ich fasadach widnieją orientalne motywy. Pośród ciekawych okazów botanicznych w parku na uwagę zasługuje sprowadzona z Japonii w 1776 r. kamelia o wysokości ok. 9 m. Powrót do centrum Drezna statkiem, którego trasa prowadzi m.in. pod słynnym mostem o nazwie „Niebieski Cud”. W godzinach popołudniowych spacer po ulicach drezdeńskiej starówki, pieczołowicie odbudowanej po zniszczeniach wojennych. Zaliczany do najpiękniejszych placów Europy Theaterplatz otaczają Opera Sempera, Zwinger oraz kościół Hofkirche (dziś katedra) wzniesiony przez Augusta Mocnego. Pobliski pałac Taschenberg król podarował swojej metresie – legendarnej hrabinie Cosel. Spacerując wzdłuż Fürstenzug – najdłuższego obrazu porcelanowego na świecie, można poznać historię dynastii Wettinów, która przez ponad 800 lat sprawowała rządy w Saksonii; 25.000 płytek wykonanych z miśnieńskiej porcelany prezentuje łącznie 35 władców, a wśród nich królów Polski – Augusta II i Augusta III. Promenada spacerowa „Brühlsche Terasse”, z której rozpościera się niepowtarzalny widok na rzekę Łabę, to słynny „balkon Europy”. Zamek Residenzschloss kryje m.in. „Zielone Sklepienie” – dawny skarbiec Augusta Mocnego imponujący przepychem wnętrz i prezentowanych klejnotów. Nad placem Neumarkt od 2005 roku ponownie góruje kościół Frauenkirche z charakterystyczną kopułą – jednym z symboli Drezna. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień

Po śniadaniu przejazd do Stolpen. Odnowiony obronny zespół zamkowy zaprasza na „wyprawę przez stulecia”. Zamek rozsławiła w XVIII w. hrabina Cosel, która była więziona w Stoplen przez 49 lat. Jedna z zachowanych wież służyła jej za mieszkanie. Płyta nagrobna w ruinach dawnej kaplicy wskazuje miejsce pochówku hrabiny. Historię jej życia opisał m.in. związany z Dreznem Ignacy Kraszewski. Następnie przejazd przez malowniczy region Szwajcarii Saksońskiej. Pionowe skały wznoszą się ponad doliną Łaby tworząc cudowne krajobrazy, którymi już w XIX wieku zachwycali się przybywający ze Szwajcarii malarze, porównując ich urok z rodzimymi pejzażami. Krótki postój przy najpopularniejszym punkcie widokowym Bastei. W godzinach południowych przejazd do Königstein. Twierdza o tej samej nazwie przez stulecia pozostawała niezdobyta, chroniąc w okresie wojny najcenniejsze drezdeńskie dzieła sztuki. Spacer po murach historycznej twierdzy wznoszących się 250 m ponad Łabą z możliwością podziwiania doskonale zachowanych elementów architektonicznych – bram warownych, zamku i bastionu Jerzego, spichlerza, w którym za czasów Augusta Mocnego znajdowała się beczka na wino o pojemności 238.000 litrów, starych koszarów oraz głębokiej na ponad 150 m studni. Na zakończenie krótki postój w miasteczku Pirna, nazywanym „bramą do Szwajcarii Saksońskiej”. Spacer po rynku, który na jednym ze swoich obrazów uwiecznił mistrz Canaletto. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do zamku Moritzburg. Barokowe kopuły budowli odbijają się w otaczającym zamek jeziorze. Zwiedzanie wnętrz, których elementy zdobnicze są poświęcone w głównej mierze dworskiej sztuce polowania. W dawnej części mieszkalnej można zobaczyć także meble i srebrną zastawę wykonane na wzór wersalskich mebli Ludwika XVI, a także zbiór porcelany chińskiej, japońskiej i miśnieńskiej. Spacer po parku. W godzinach południowych przejazd do Miśni słynącej w świecie z produkowanej w tamtejszej manufakturze porcelany. Zwiedzanie warsztatów pokazowych, w których na własne oczy można prześledzić proces powstawania miśnieńskich wyrobów. Na zakończenie pobytu krótki spacer po urokliwym starym mieście oraz obiadokolacja przed wyjazdem. Pożegnanie z Saksonią i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do Jastrzębia Zdroju około północy. Zakończenie wycieczki.

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki:

- Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, video na całej trasie,

- Zakwaterowanie: 3 noclegi w komfortowym hotelu*** w Miśnii/Dreźnie, pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami,

- Wyżywienie: 3 śniadania bufetowe i 3 obiadokolacje serwowane lub bufetowe w restauracji hotelowej, 1 dodatkowy obiad w restauracji przed wyjazdem do Polski,

- Realizacja programu wycieczki,

- Opieka pilota- przewodnika na całej trasie,

- Ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - Łączna kwota to ok. 45,- EUR na osobę.

 

CENA:

od 1200,- PLN

 

 

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople