tel. 32 4730015, 32 4752371

Sycylia - Włochy Południowe- Autokar

Sycylia - największa wyspa Morza Śródziemnego, gorąca wyspa skarbów, różnorodna, bogata w starożytne ruiny, zabytki sztuki arabsko-normańskiej, rajskie plaże, z dymiącą, majestatyczną Etną w tle. Słoneczna wyspa pachnąca migdałami i pistacjami, oszałamia bogatą kulturą i krajobrazem. 

Katania - najbardziej kontrastowe miasto w wschodniej Sycylii, zachwyca zabytkową starówką, gdzie antyczne ruiny walczą o przestrzeń z barokowymi pałacami. Jest drugim po Palermo pod względem wielkości miastem Sycylii. Katania nie zasypia, duża ilość kawiarni, tawern, dyskotek i klubów czyni to miejsce niezywkle rozrywkowym, a piaszczyste plaże zatoki katańskiej zachęcają do odpoczynku nad ciepłym morzem ze zjawiskowym widokiem Etny w tle. 

Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu COSTA DEL SOLE położonym bezpośrednio przy piaszczystej plaży, zaprojektowany we włoskim stylu, klimatyczny, w kształcie zamku, otoczony zadbanym ogrodem, składa się z budynku głównego oraz 13 odnowionych, w pełni wyposażony 3-, 4,-5- osobowych szeregowych apartamentów. 

Położenie: 17 km od centrum Katanii, 10 km od lotniska, 45 km od Syrakuz, 70 km od Taorminy, w spokojnej okolicy. Idealne miejsce na obóz, bezpieczne, z prywatną plażą z łagodnym zejściem do morza, blisko plaży, z dala od miejskiego gwaru, a jednocześnie zlokalizowane w stosunkowo niedalekiej odległości od najważniejszych atrakcji historycznych, przyrodniczych i kulturowych Sycylii (bliska odległość do Katanii- wieczorne wyjazdy do miasta), do Syrakuz i Taorminy. 

Do dyspozycji: restauracja główna z kuchnią międzynarodową i sycylijską, lobby, kafejka przy basenie, całodobowa recepcja z lobby, mały sklepik, bezpłatne Wi-Fi w pomieszczeniach ogólnodostępnych. 

Pokoje: zakwaterowanie w samodzielnych apartamentach standardu hotelowego, 4-osobowych z wyjściem tarasowym, składających się z sypialni oraz salonu. Wszystkie pokoje są całkowicie odnowione; wyposażenie: łazienka z prysznicem, suszarka do włosów, bezplatna klimatyzacja, TV/SAT, telefon, taras z meblami ogrodowymi. 

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie- śniadanie bufet (dwa rodzaje pieczywa- ciemne i jasne, rogaliki, dżemy, masło, herbatniki, włoskie sery, jajka, salami, pomidory, sałata, ogórki, płatki, ciasto/owoce, napoje gorące, soki), obiad ( danie główne serwowane do stolika + bufet sałatkowy, woda) i kolacja(3 daniowa serwowana do stolika) + napój. 

Wyżywienie podczas noclegów tranzytowych: śniadanie bufet kontynentalny i obiadokolacje serowoane + napój. 

Rozrywka: animacja wieczorna dla wszystkich gości, z muzyką, karaoke, dyskoteka na plaży czynnna w wysokim sezonie, niewielki basen kąpielowy (czepki obowiązkowe- własne lub możliwość wykupienia na miejscu), taras słoneczny z leżakami i parasolami, kawiarnia przy basenie. 

Plaża: prywatna, bezpośrednio przy hotelu, krystaliczne morze i przepiękna, piaszczysta prywatna plaża, która oferuje panoramę z widokiem na największy w Europie wulkan "Etna"; plaża piaszczysta, szeroka, długa z łagodnym zejściem do morza. Serwis plażowy: leżaki/parasole- koszt użytkowania serwisu plażowego uwzględniony jest w kwocie 70 EUR zbieranej przez pilota od uczestników na koszty związane z realizają programu. Na plaży funkcjonuje profesjonalna szkoła sufringowa. 

 

Terminy 12 dni/9 noclegów  Cena/os. 

27.06.-08.07.2019r.

04.07-15.07.2019r.

2350,-PLN

 

 


Ramowy program:

1 dzień - wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy (Katowice ok. godziny 12:00). Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień - przyjazd do hotelu nad morzem w okolicy Warcaturo w godzinach południowych, po zakwaterowaniu (od godz. 14:00) czas na popołudniowy odpoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do Neapolu, zwiedzanie z przewodnikiem. Objazd panoramiczny miasta: wjazd na wzgórze Vonero i Posillipo, z których roztacza się niezapomniana panorama na Neapol, Zatokę Neapolitańską, wyspę Capri i Wezuwiusz. Następnie spacer po centrum miasta: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, Castel Nuovo - rozbudowany przez aragońskich władców Neapolu z renesansowym łukiem oraz Galerią Umberto I. Następnie przejazd na przeprawę promową na Sycylię. Wieczorem przyjazd do hotelu. zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - śniadanie, plażowanie, odpoczynek, obiad, czas na relaks i plażowanie, kolacja, nocleg.

5 dzień - śniadanie, przejazd do Syrakuz, miasta słynnego Archimedesa - spacer po Ortigii, świątynią Apollina z VIw.p.n.e. "Plac Archimedesa" - to właśnie w Syrakuzach słynny uczony wykrzyknął słynne "Eureka"kiedy sformuował prawo określające siłę wyporu, Piazza Duomo. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiad, czas na plażowanie. Po kolacji - animacje, nocleg.

6 dzień - śniadanie, plażowanie, obiad, odpoczynek nad morzem, zajęcia w grupach, kolacja, animacje, wieczorny wyjazd na "Katania by night", nocleg.

7 dzień - śniadanie, plażowanie, odpoczynek, czas na relaks i plażowanie, obiad. Popołudniowa wycieczka do Katanii, miasta św. Agaty zbudowanego z kamienia wulkanicznego. Zwiedzanie: Plac Katedralny, Katedra św. Agaty z relikwiami patronki, ratusz miejski, Fontanna Słonia, ruiny teatru rzymskiego z IIw.p.n.e i greckiego amfiteatru, spacer Viaetynea, najdłuższej ulicy nie tylko w Katanii, lecz także na Sycylii, wybrukowanej bazaltem z Etny, pełniącej funkcję salonu miasta. Czas na lody i spróbowanie lokalnych słodkości. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8 dzień - śniadanie, plażowanie, odpoczynek nad morzem i zajęcia w grupach, obiad, plażowanie, kolacja, animacje, nocleg.

9 dzień - śniadanie, plażowanie, odpoczynek nad morzem i zajęcia w grupach, kąpiele morskie, obiad, plażowanie, kolacja, pożegnalna "wieczorna wycieczka do Katanii", nocleg.

10 dzień - śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na punkt widokowy wulkanu Etna, najwyższego i najbardziej czynnego wulkanu Europy. Etna jest jednym z największych wulkanów na świecie i jest widoczna z odległości nawet 250km, w jej górnych partiach przez ponad pół roku zalega śnieg i działa ośrodek narciarski. Przejazd na wysokości 1900m, spacer wokół jednego z kraterów. Następnie przejazd do Taorminy, jednego z najbardziej urokliwych starych miast Sycylii, luksusowego kurortu, położonego na zboczu Monte Tauro nad Morzem Jońskim; spacer po mieście, zobaczymy m.in: Corso Umberto - główną ulicę miasta, starówkę, Pałać Corvaia, Piazza del Duomo, dobrze zachowany Teatr Grecki z IIIw.p.n.e z przepięknym widokiem na zatokę - jest on drugim co do wielkości antycznym teatrem Sycylii, po tym w Syrakuzach, ruiny zamku górującego nad miastem i Plac Wittorio Emanuele. Wyjazd w kierunku przeprawy promowej, przepłynięcie na ląd, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Sorrento, miasta znanego z licznych filmów, piosenek, książek. Położone nad Zatoką Neapolitańską, na przeciwko słynnego wulkanu miasto rzeczywiście posiada niebywały urok. Skaliste wybrzeże i luksusowe hotele tworzą wyjątkową mieszankę włoskich krajobrazów i francuskiego szyku. Wyjazd w drogę powrotną do kraju, ciepły posiłek.

12 dzień - przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach południowych.

 

Cena obejmuje:

- transport autokarem klasy LUX (WC, klimatyzacja, DVD)

- zakwaterowanie: łącznie 9 noclegów, 7 noclegów na Sycylii (hotel COSTA DEL SOLE) + 2 noglegi tranzytowe zgodnie z programem

- wyżywienie: 3 posiłki dziennie + woda (przy noclegach tranzytowych śniadania i obiadokolacje) + suchy prowiant na drogę powrotną

- włoską opiekę medyczną

- opiekę pilota - rezydenta

- zwiedzanie Neapolu

- wycieczkę do Katanii + dodatkowo 2 wyjazdy wieczorne ("Katania by night")

- wycieczkę do Syrakuz

- wycieczkę Wulkan Etna i Taormina

- zwiedzanie Sorrento

- opiekę kadry pedagogicznej

- opiekę ratownika

- gadżet pamiątkowy

- ubezpieczenie: KL 20 000EUR, NNW 15 000PLN, bagaż (SIGNAL IDUNA) 

- podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:

- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN

- kosztów związanych z realizacją wycieczek: biletów wstępu, przewodników, przeprawy promowej, taksy klimatycznej, serwisu plażowego (leżaki/parasole), ciepłego posiłku w drodze powrotnej - łącznie 70 EUR, kwotę ta zbiera pilot w autokarze (na życzenie rodzica możliwośc doliczenia tej kwoty wg. średniego kursu NBP do umowy/faktury)

- świadczeń niewymienonych w ofercie

 

 

 

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople