tel. 32 4730015, 32 4752371

Szwecja - Dania - Norwegia

 

 Wybierz się w podróż po magicznejSkandynawii. Odkryj królewską Kopenhagę, piękne Malmö,  popłyń do krainy fiordów norweskich i odwiedź bajeczne Oslo. Cała Skandynawia czeka na Ciebie.

 

Termin do uzgodnienia

 

 

Kopenhaga jest stolicą Danii i jednym z największych miast Skandynawii. To kraj niemal idealny - państwo prawa, porządku i dobrobytu, w którym żyje się wygodnie, długo i szczęśliwie. Rozległe, piaszczyste plaże nad wybrzeżem Bałtyku, przepiękna przyroda z malowniczymi i łagodnymi wzgórzami, liczne zatoki, fiordy i polodowcowe jeziora a także czyste powietrze i wrodzona dbałość o środowisko mieszkańców pełnych kultury, nadają temu wyspiarskiemu krajowi niepowtarzalny, bardzo subtelny charakter.

Oslo leży w fiordzie otoczonym górami pokrytymi lasem. Jest zarazem stolicą i największym miastem Norwegii, skupiającym ponad 11% całej norweskiej ludności.Położona nad fjordem i bliskość dzikiej przyrody sprawia, że daleko temu miastu do wyobrażenia o wielkich i zatłoczonych stolicach.

Malmo jest trzecim co do wielkości miastem w Szwecji (po Sztokholmie i Goteborgu). Z Malmo można dostać się w bardzo łatwy i szybki sposób do innego kraju - przez most Oresund, a właściwie przez most i tunel. Na górze mostu jeżdżą samochody, a na dole pociągi.Jednym z najbardziej znanych budynków w Malmo jest Turning Torso. Jest to najwyższy budynek mieszkalny w Szwecji i jeden z najwyższych w Europie. Ma 190 m wysokości.

 

Program wycieczki:

Wycieczka do Skandynawii - Dzień 1  

- wyjazd z Czechowic- Dziedzic, Katowic, Gliwic w godzinach wieczornych - Przejazd do Świnoujścia

 

Dzień 2

- w godzinach porannych przyjazd do Świnoujścia /w trakcie przejazdu - śniadanie/

- czas wolny w Świnoujściu - jedynym polskim mieście położonym na 3 dużych wyspach: Wolinie, Uznamie, Karsiborze oraz ponad 

40 mniejszych. Czas wolny można przeznaczyć na spacery po nadmorskiej promenadzie, plażowanie lub wizytę w Ahlbecku - miasteczku położonym już na terenie Niemiec ( tutejsze molo wybudowano w 1899 roku wpisane jest do rejestru zabytków i ciagnie się 280 metrów w głąb Bałtyku)

- wieczorem zaokrętowanie na prom „Scania” - jeden z głównych promów Unity Line, prom może jednorazowo zabrać 1.000 pasażerów / na pokładzie znajduje się m.in. restauracja / night club / sklep wolnocłowy /doskonała kuchnia oraz wiele innych atrakcji

- zakwaterowanie w kabinach 2-osobowych z WC oraz prysznicem

- kolacja serwona w restauracji na promie

- dyskoteka w klubie nocnym, indywidualne korzystanie z bazy rekreacyjno-gastronomicznej

 

Dzień 3

- poranne przyjście promu do szwedzkiego miasta portowego Ystad

- śniadanie w formie stołu szwedzkiego w restauracji na promie / bogaty wybór dań

-  autokarowe zwiedzanie Ystad (modelowy przykład szwedzkiego miasta o niskiej,                  średniowiecznej zabudowie)  i Malmö (Turning Torso - jedna z najciekawszych pod      względem architektury budowli w Europie bądacej jednocześnie najwyższym "zakręconym" bydynkiem mieszkalno-biurowym w Skandynawii)

- przejazd przez most Oresund (najdłuższy most w Europie – prawie 8 km długości) do Kopenhagi - 

stolicy Danii

– zwiedzanie miasta (Pomnik Syrenki - ufundowany w 1909 roku przez właściciela browaru Carlsberg pomnik jest symbolem miasta, Przystań Nahyvn - najbardziej charakterystyczna przystań w mieście otoczona malowniczymi, kolorowymi kamieniczkami; przez wiele lat w jednej z nich mieszkał Hans Christian Andersen, Fontanna Giefon - zabytkowa fontanna przedstawiająca nordycką boginię rolnictwa , Pałac Amalienborg - oficjalna rezydencja duńskich monarchów od 1794 roku, Katedra Marii Panny - najważniejszy kościół Duńskiego Kościoła Narodowego, Plac Ratuszowy - z budynkiem ratusza zwieńczonym wieżą o wysokości 106 metrów oraz maloniczymi kamicami z XIX wieku)

- w godzinach popołudniowych zaokrętowanie na duński prom "DFDS" -  jeden z największych promów pływających po Morzu Bałtyckim i Północnym. Prom jednorazowo może pomieścić w kabniach 1.940 pasażerów. Do dyspozycji liczne restauracje, kawiarnie, night cluby oraz  sklepy wolnocłowe. 

- wyjście promu do Oslo - stolicy Norwegii znanej z tak ważnych wydarzeń jak wręczanie nagrody Nobla (przepłynięcie przez cieśniny Sund, Kattegat, Skagerrak na Morzu Północnym)

- kolacja w restauracji „Seven Seas” – największy stół szwedzki na Bałtyku: świeże owoce morza, ryby, zupy, świeże pieczywo, sałatki, ciepłe dania przygotowane na bazie warzyw z całego świata, bogaty wybór deserów.

 

Dzień 4

- w godzinach wczesnoporannych - przejście promu przez fiord Oslofiorden (najdłuższa zatoka w południowo-wschodniej Norwegii wpływająca do cieśniny Skagerrak. Wcina się na długość około 100 km w głąb Półwyspu Skandynawskiego) – widok na latarnię morską Faerder, miasta Moss i Horten oraz twierdzę Oskarsborg

-  śniadanie w formie bogatego stołu szwedzkiego na promie 

– zwiedzanie miasta: wejście na dach nowej Opery Narodowej - jeden z najnowocześniejszych budynków na świecie wybudowany w 2008 roku, Zamek Królewski - siedziba norweskich monarchów, Ratusz - miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla, Frogner Park - park z ponad 200 rzeźbami wybitnego artysty norweskiego Gustava Vigelanda, wyjazd na Wzgórze Holmenkollen z olimpijską skocznią narciarską gdzie tryumfy święcił w przeszłości Adam Małysz, czas wolny na Bulwarze Aker Bryge nad fiordem

- popołudniowe wypłynięcie do Kopenhagi

- kolacja w restauracji „Seven Seas” – największy stół szwedzki na Bałtyku: świeże owoce morza, ryby, zupy, świeże pieczywo, sałatki, ciepłe dania przygotowane na bazie warzyw z całego świata, bogaty wybór deserów.

- wieczór rozrywki w Night Club Columbus - jest idealnym miejscem, gdzie można zrelaksować się przy zimnym drinku czy napoju. Cały wieczór spędzany jest przy dobrej muzyce granej na żywo przez profesjonalny zespół.

 

Dzień 5

- śniadanie w formie bogatego bufetu na promie "DFDS"

- przypłynięcie do Kopenhagi, ponowny przejazd przez most Oresund do Ystad (modelowy przykład szwedzkiego miasta o niskiej, średniowiecznej zabudowie) – spacer po mieście

- popołudniu zaokrętowanie na prom "Scania" lub "Polonia" w trakcie obiad serwowany w restauracji na promie

- wieczorne przypłynięcie do Świnoujścia

- nocny przejazd na miejsce zbiórek

 

Dzień 6

-zakończenie wycieczki w godzinach porannych

 

Odwiedź strony armatora DFDS - zobacz z jakich atrakcji będziesz mógł korzystać w czasie rejsu na trasie Kopenhaga-Oslo 

Wejdź na strony Unity Line - dowiedz się więcej na temat ich promów

 

Zobacz jak prom DFDS pokonuje fjord Oslo:

 

 

 

                                              

Cena obejmuje:

- rejs promem na trasie Świnoujście-Ystad-Świnoujście (zakwaterowanie w kajutach 2,3,4 os. z węzłem sanitarnym tylko podczas rejsu nocnego)

- rejs promem na trasie Kopenhaga-Oslo-Kopenhaga (zakwaterowanie w kajutach 2,3,4 os. z węzłem sanitarnym)

- przejazd autokarem (bufet kawowy gratis x2)

- 4 posiłki na promie „M/F Wawel” – serwowane

- 4 posiłki na promie DFDS - największy stół szwedzki na Bałtyku

- dodatkowe śniadanie w trakcie przejazdu do Świnoujścia

- ubezpieczenie NW, KL

- opieka pilota i przewodnika

 

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople