tel. 32 4730015, 32 4752371

Gruzja - Tbilisi

 


Ramowy program wycieczki:

1 dzień

Spotkanie na lotnisku w Pyrzowicach z przedstawicielem biura, wylot do Gruzji, przylot do Kutaisi. Spotkanie z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, transfer do hotelu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. 

2 dzień- Gori- Upliscyche 

 Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Gorii, zwiedzanie muzeum Stalina. Muzeum sklada sie z 3 jednostek: muzeum, budynek i  osobisty wagon kolejowy Stalina. Zwiedzanie starozytnego skalnego miasta Upliscyche ( 100 lat p.n.e.), które zawiera ponad 700 jaskiń i budynków, w tym winnice, piekarnie, antyczny teart. Przejazd do Tblisi, zakwaterownie w hotelu, kolacja powitalna, nocleg. 

3 dzień- Tblisi- Mccheta

 Śniadanie, zwiedzanie Tblisi. Stolica Gruzjii jest unikatowa, położona na kilku górskich wzgórzach. Prawie wszytstkie budynki w Starym Mieście są historycznymi i kulturowymi zabytkami. Stare Miasto w dzień i w nocy tętni życiem, a Tblisi jest jednym z niewielu miejsc na świecie, w którym pokojowo współistnieją: kościół prawosławny, katedra katolicka, synagoga i meczet. Spacer po aleji Szota Rustaweli. Wycieczka po starożytnej stolicy Gruzji Mcchety- miasta- muzeum wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie katedry Sweticchoweli (1010- 1029 r.), w której jest zachowana jedna z głownych chrześcijańskich sanktuariów Hiton Pana, a również miejsce pochówku wielu gruźińskich królów. Zwiedzanie klasztoru Santawroi i starożytnej świątyni klasztoru Dżwarii (VI w). Powót do hotelu, kolacja, nocleg. 

4 dzień - Tbilisi - Ananuri - Gudauri - Kazbegi - Tbilisi

Śniadanie z samego rana, wyjazd w stronę Stepantsmindy (Kazbegi). Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri (XVI w.) nad rzeką Aragvi. Narciarski kurort Gadauri (2200 m.n.p.m). Oszałamiająca podróż wzdłuż rzeki Tergi przez przełęcz Krzyżową (2400m.) zaprowadzi nas do Stepantsmindy (Kazbegi). Obiad w prywatnym domu u prawdziwych gorców. Degustacja przepysznych, słynnych chinkali. Zwiedzanie Kazbegi: cerkiew Świętej Trójcy Gergeti (2170m.n.p.m). Przy pięknej pogodzie będziemy mieć okazję zobaczyć fascynujący widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji - górę Kazbeg (5147m.n.p.m). Powrót do Tbilisi, nocleg.

5 dzień - Tbilisi - Bodbe - Signagi - Gremi - Telawi - Tbilisi

Śniadanie, przejazd do miasta "wiecznej młodości) - Signagi. We wsi Bodbe odwiedziny klasztornego kompleksu św. Jerzego i grobu św. Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Zwiedzanie Signagi, która znajduje się na górze grzbietu górskiego z widokiem na dolinę Alzani. Przegląd twierdzy królewskiej Gremi (XVI w.). Kompleks otoczony jest murem z basztami i strzelnicami. Pozostały tajne podziemne przejścia, które prowadzą do rzeki. Wycieczka po Telawi, głównego miasta i centrum administracyjnego Kachetti, muzeum-twierdza króla Erakle II (XVIII w.), który podpisał traktat Georgijewski z Imperium Rosyjskim. Napareuli - rodzinna piwnica wina. Muzeum Wina, degustacja wina i lokalnej pysznej kuchni. Kolacja, powrót do Tbilisi, nocleg. 

6 dzień - Tbilisi - Wardzia - Achałcyche

Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie jaskiniowego klasztornego kompleksu Wardzii (XI-XIII w.), dziwiętnaście warstw skalnego miasta. Na ponad 900m. wzdłuż lewego brzegu rzeki Kura stromej ścianie gór wyrzeźbiono około 600 pomieszczeń-kościołów, kaplic, łazienek, skarbców, bibliotek. Uratowane zostały tajemne szlaki, pozostałości kanalizacji i systemu nawadniania. Wardzia - pomnik epoki Złotego Wieku. Obiad w gospodarstwie hodowli pstrąga - pstrąg na rożnie. Przyjazd do twierdzy Achałcyche. Zakwateronie w hotelu "Achałcyche", nocleg. 

7 dzień - Borżomi - Batumi 

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Borżomi. Degustujemy słynną na całym świecie źródlaną wodę mineralną Borżomi, przejazd do Batumi, zakwaterowanie w hotelu Batumi. Spacer po mieście nocą, kolacja pożegnalna, nocleg. 

8 dzień - Batumi - Kutaisi

Śniadanie, wykwaterowanie. Batumi - "Gruziński Signapur", najbardziej znane czarnomorskie uzdrowisko Gruzji, Batumska Pjacca, z ruchomą rzeźbą Miłości. Zwiedzanie Batumi: fontanny taneczne (laser show), Plac Argronautów z posągiem Medei. Przejazd do Kutaisi - zwiedzanie starożytnego miasta Kutaisi, które ma już ponad trzy tysiące lat. Odwiedziny klasztoru i akademii Gelati (XII w.), założomych przez gruzińskiego króla Dawida IV Budowniczego, przejazd do Jaksini Satapila. Kolacja, przejazd na lotnisko ok. godziny 20:00. Wylot do Katowic o godzinię 22:35, zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

 

Termin 8 dni Cena/os.
12.10 - 19.10.2019r. 2899 PLN

 Cena obejmuje:

- bilet lotniczy do Kutaisi z podręcznym bagażem 10kg, opłaty lotniskowe

- zakwaterowanie w hotelach zgodnie z programem: 1 nocleg w Kutaisi, 4 noclegi w Tbilisi, 1 nocleg w Achałcyche, 1 nocleg w Batumi, standardowe pokoje 2-os. (dopłata do pokoju 1-os. 140 USD)

- 7 śniadań i 7 kolacji w tym uroczystą, powitalną i pożegnalną

- transfery i lokalny transport wg. programu

- degustacje wina i chinkali

- opiekę na miejscu lokalnego przewodnika w języku polskim

- ubezpieczenie KL 20 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN (SIGNAL IDUNA)

- podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:

- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 15 PLN/os.

- obowiązkowej opłaty u lokalnego przewodnika za bilety wstępu, przewodnika, napiwki po przylocie do Gruzji (150 USD - kwota nie podlega rozliczeniu)

- dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych (możliwość wykupienia w biurze)

- bagaż główny rejestrowany 20kg, możliwość dokupienia takiego bagażu przy rezerwacji w cenie 450 zł/os./w dwie strony, Bagaż rejestrowany może być zakupiony jeden na dwie osoby

 

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople