tel. 32 4730015, 32 4752371

Włochy - Sycylia

Hotel Costa Del Sole*** www.costadelsolevacanza.it

Termin 8 dni/7 noclegów  Cena/os.
22.06-29.06.2019 2690,- PLN

 

Hotel Le Dune*** www.ledunesicilyhotel.it

Termin 8 dni/7 noclegów Cena/os. Senior 50+
07.09-14.09.2019 2690,- PLN 2650,- PLN

 Dopłata do pokoju 1-os. - 400,- PLN

 

Ramowy program wycieczki

1 dzień: Spotkanie o godz. 17.00 na lotnisku w Pyrzowicach z przedstawicielem biura, godz, 19.05 wylot do Katanii, przylot na Sycylię o 21.40. Spotkanie z rezydentem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Ze względu na przyjazd do hotelu około godz. 23.00 obiadokolacja z dnia przylotu zostaje przeniesiona na ostatni dzień pobytu (dzień wylotu).

2 dzień: Śniadanie, plażowanie, odpoczynek nad morzem i basenem, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie wycieczka do Syrakuz, miasta słynnego Archimedesa - spacer po Ortigii, świątynia Appolina z VI w. p.n.e. Plac Archimedesa (to właśnie w Syrakuzach słynny uczony wykrzyknął słynne "Eureka" gdy sformułował prawo określające siłę wyporu), Piazza Duomo, zwiedzanie Obszaru Archeologicznego Neapolis - pozostałości ze starożytnego okresu świetności miasta - jeden z największych teatrów greckich, kamieniołomy z Grotą Dionizosa, amfiteatr rzymski. Czas wolny. Przejazd do Noto, perły baroku sycylijskiego z imponującą architekturą, bogato zdobione budowle, klimatyczne uliczki. Spacer na Piazza dell'Immacolata oraz jedno z najpiękniejszych miejsc: Piazza del Municipio, Via Nicolaci - jest to wąska ulica pośród pięknej architektury, pałaców, kamiennych balkonów z barokowymi zdobieniami i kwiatami, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: Śniadanie, plażowanie, odpoczynek nad morzem i basenem, popołudniowa wycieczka do Katanii, miasta św. Agaty zbudowanego z kamienia wulkanicznego. Zwiedzanie: Plac Katedralny, Katedra św. Agaty z relikwiami patronki, ratusz miejski, Fontanna Słonia, ruiny teatru rzymskiego z II wieku p.n.e. i greckiego amfiteatru, spacer po Via Etnea - najdłuższej ulicy nie tylko w Katanii, lecz także na Sycylii, wybrukowanej bazaltem z Etny, pełniącej funkcję salonu miasta. Czas wolny na kawę i spróbowanie lokalnych słodkości m.in. minne di Sant'Agata - cycuszków świętej Agaty czy canoli sicilani, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: Śniadanie, plażowanie, odpoczynek nad morzem i basenem, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: Śniadanie, przejazd na punkt widokowy wulkanu Etna, najwyższego i najaktywniejszego wulkanu Europy. Etna jest jednym z największych wulkanów na świecie i jest widoczny z odległości nawet 250 km, a w górnych partiach przez ponad pół roku zalega śnieg i działa ośrodek narciarski. Przejazd na wysokości 1900 m, spacer wokół jednego z kraterów, degustacja miodów. Następnie przejazd do Taorminy - jednego z najbardziej urokliwych starych miast Sycylii, luksusowego kurortu, położonego na zboczu góry Monte Tauro nad Morzem Jońskim, spacer po mieście, zobaczymy m.in.: Corso Umberto - główną ulicę miasta, starówkę, Pałac Corvaja, Piazza del Duomo, dobrze zachowany Teatr Grecki z III w. p.n.e. z przepięknym widokiem na Zatokę (jest on drugim co do wielkości - po tym w Syrakuzach - antycznym teatrem w Scycylii), ruiny zamku górującego nad miastem i Plac Vittorio Emanuele. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: Śniadanie, dla chętnych wycieczka fakultatywna koszt 80 EUR: Palermo-Monreale-Cefalu, wczesne śniadanie, wyjazd do Palermo, zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. Katedra (pierwotnie gotycka, dziś łącząca różne style architektoniczne, zachwyci każdego turystę, z zewnątrz robi imponujące wrażenie), Sanktuarium Św. Rozalii z 1625 r., wzniesione w miejscu, w którym znajdowała pustelnia świętej, Fonatnna Pretoria, Plac Quarto Canti, Teatro Massimo. W niedalekim Monreale zwiedzanie Katedry Normańskiej o przepięknych mozaikowych dekoracjach wnętrza, spacer malowniczymi uliczkami miasta. Przejazd do Cefalu, jednego z najpiękniejszych włoskich miasteczek, położonego urokliwie nad morzem, z majestatyczną skalną fortecą i cudowną Katedrą arabsko-normańską z 1131 r., średniowieczną pralnią i starym portem z kolorowymi łódkami rybaków. Po dniu pełnym wrażeń powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

8 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, ze względu na wieczorny wylot z Katanii, ostatni dzień to czas na odpoczynek i relaks (po wykwaterowaniu złożenie bagaży w bezpiecznym miejscu by czas w oczekiwaniu na wylot móc spędzić na plaży). Obiadokolacja, wyjazd na lotnisko, wylot do kraju o godz. 22.15, przylot do Pyrzowic o godz. 00.45, zakończenie wycieczki.

 

 

Cena obejmuje:

podatek VAT

Cena nie obejmuje:

Zniżki dla dzieci przy 2 osobach pełnopłatnych:

Uwagi:

Doba hotelowa od 16.00 do 10.00. Dokument tożsamości dowód osobisty. Dni wylotu/przylotu nie należy traktować jako dni wypoczynkowych. Godziny lotów mogą ulec zmianie, do potwierdzenia na 2 dni przed wylotem.

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople