tel. 32 4730015, 32 4752371

Wenecja - Rimini - San Marino

 

Zapraszamy na wyjazd do jednego z najchętniej odwiedzanych włoskich kurortów nad Adriatykiem. Położony przy samym morzu Hotel Iones *** to gwarancja udanego wypoczynku. W czasie przejazdu na Riwierę zatrzymamy się w Wenecji - słynnym mieście na wodzie gdzie wspólnie z przewodnkiem przespacerujemy się malowniczymi uliczkami. W przerwie pomiędzy plażowaniem i odpoczynkiem na piaszczystych plażach Rimini - odwiedzimy jedno z najmniejszych państw świata czyli San Marino.

 

 

 

Wenecja- miasto na wodzie z unikalnymi w skali światowej zabytkami. Jedyny w swoim rodzaju klimat tamtejszych kafejek, urokliwych uliczek oraz monumentalnych budowli typu: Pałac Dożów, Most Rialto, Bazylika św. Marka. Mówi się, iż za kilkadzisiąt lat Wenecja może całkowicie znaleźć się pod wodą za sprawą podnoszącego się poziomu mórz i oceanów. Odwiedź więc to przepiękne miasto z nami już teraz.

Rimini – To jeden z największych włoskich kurortów nad Morzem Adriatyckim. Co roku odwiedzane jest przez setki tysięcy tuystów, których przyciagają tu szerokie, piaszczyste plaże i mnóstwo rozrywek oferowanych przez tutejsze tawerny i dyskoteki. O hotelu "Iones” można powiedzieć, iż usytuowany jest na samej plaży więc od momentu wyjścia z pokoju w ciągu zaledwie 2 minut możesz już zanurzyć się w wodach Adriatyku.

San Marino – malowniczo usytuowane najmniejsze państwo świata, przyciągające niespotykanymi widokami i średniowiecznym klimatem. Założone zostało przez św. Maryna, urodzonego na chorwackiej Wyspie Rab, który uciekł tu przez cesarzem Dioklecjanem prześladującym chrześcijan. Spędzając czas na degustacji lokalnych win lub próbując tutejszych przysmaków w licznych tawernach podziwiać można zapierający dech w piersiach widok na Apeniny oraz adriatycką riwierę.

 

 

 

Program wycieczki:

 

Dzień 1

W godzinach popołudniowych wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch.

 

Dzień 2

W godzinach porannych przejazd do Wenecji. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem 2h : Plac św. Marka - uznany przez Napoleona za najpiękniejszy plac na świecie, Bazylika św. Marka - świątynia poświęcona patronowi miasta z unikatowymi mozaikami, Pałac Dożów - monumentalny, gotycki budenek będący niegdyś siedzibą weneckich władz, Wieża Zegarowa - z majestatycznym zegarem pokazującym także fazy księżyca, pory roku oraz znaki zodiaku, Most Rialto na Wielkim Kanale - mający ponad czterysta lat most będący symbolem zakochanych. Spacer malowniczymi uliczkami Wenecji. Czas wolny, możliwość zorganizowania posiłku dla osób chętnych. Przejazd do hotelu w Rimini. Zakwaterowanie. Obiadokolacja serowana (przystawka, I danie, II danie, deser), nocleg.

 

Dzień 3-8 

Śniadanie w formie bufetu. Czas wolny przeznaczony na plażowanie oraz korzystanie z lokalnych rozrywek: spacerów po Starym Mieście, rejsów po Adriatyku, widokowego diabelskiego młynu (60 m wysokości), dyskotek . Obiadokolacja serowana (przystawka, I danie, II danie, deser). Nocleg. 

 

Dodatkowo dnia 6 popołudniowy wyjazd do San Marino, spacer po jednym z najmniejszych państw świata: twierdza La Rocca o Guaita - z XI w., Katedra - pochodząca z 1855 roku i poświęcona załozycielowi miasta - św. Marynowi, stacja kolejki gondolowej - kolejka o długości 1,5 km dzięki której można dostać się spod wzgórza Monte Titano na jego szczyt, Palazzo Pubblico - gotycki budynek Ratusza, w którym urzęduje 60-osobowy parlament republiki. Udział w degustacji lokalnych win.

 

Dzień 9

Śniadanie w formie bufetu.  Wyjazd w drogę powrotną do kraju trasą przez malownicze włoskie i austriackie Alpy.

 

Dzień 10 

Zakończenie wycieczki we wczesnych godzinach porannych.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Hotelu Iones***

 

 

 

Zobacz krótki film promocyjny Rimini:

 

Zobacz magiczne San Marino, które odwiedzisz podczas naszej wycieczki:

 

Cena obejmuje:

- transport autokarowy /w trakcie serwis kawowy gratis na trasie przejazdu x2/

- 7 x nocleg w pokojach 2 os. w hotelu Iones*** w Rimini usytuowanym przy samej plaży /pokoje z łazienkami, klimatyzacją, TV/ 

- wyżywienie: 7 x śniadania w formie bufetu, 7 x obiadokolacje serwowane 

-  zwiedzanie Wenecji z przewodnikiem

- wycieczka autokarowa do San Marino – indywidualny spacer po mieście - zwiedzanie Rimini (Stare Miasto)

- opieka pilota

- ubezpieczenie NW, KL

 

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople