tel. 32 4730015, 32 4752371

Wiedeń - zagadka kolorowej fasady

PROPONUJEMY TRZYDNIOWE WYJAZDY DO WIEDNIA Z OPIEKĄ PILOTA I PRZEWODNIKA I ZE ZWIEDZANIEM WYŻEJ OPISANYCH MIEJSC. W CENIE JUŻ
OD 690 ZŁ/OS.

Wiedeń– największe miasto i stolica Austrii, bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, którzy skuszeni są przede wszystkim bogactwem zabytków, z najstarszą częścią miasta – wpisaną na listę UNESCO. Wiedeń to także przykład jednej z najbardziej czystych stolic świata. Ochrona środowiska należy tutaj do priorytetów, a jednym z przykładów ekologicznego podejścia do środowiska jest spalarnia Spittelau – architektonicznego dzieła Hundretwassera.

Spalania Spittelau - za kolorową fasadą prowadzona jest termiczna obróbka odpadów, dzięki czemu w ciągu roku spalarnia produkuje się tutaj 40 000 megawatogodzin energii elektrycznej i 470 000 megawatogodzin energii cieplnej. To pozwala na ogrzanie całego szpitala jak również na ogrzanie 60 000 mieszkań w Wiedniu. Ponadto odzyskiwany jest złom żelaza w ilości 6000 ton.

Schonbrunn - to najpopularniejsza atrakcja miasta. Nazywany "wiedeńskim Wersalem" zachwyca reprezentacyjnym gmachem, inspirowanym posiadłością Ludwika XIV. Służył członkom dynastii Habsburgów i ich znamienitym gościom. Obecnie udostępniony zwiedzającym pełni rolę jednego z najważniejszych austriackich zabytków

Opera Wiedeńska - to jedna z najważniejszych scen operowych na świecie. Urozmaicony repertuar na najwyższym poziomie. Na deskach tej renomowanej sceny codziennie zmienia się program: w repertuarze jest około 60 oper i baletów, granych przez 300 dni w roku.

Wieża na Dunaju – jeden z ciekawszych obiektów z tarasem widokowym na panoramę Wednia. W trakcie podziwiania panoramy miasta poczęstunek wiedeńskim specjałem „Torcikiem Sachera” i kawą.

Katedra Św. Szczepana - symbol Wiednia i jedna z najpiękniejszych gotyckich świątyń w całej Europie. Pierwsza świątynia powstała w XII wieku, lecz zachowały się po niej jedynie Brama Olbrzymia oraz dwie wieże po obu stronach kościoła. Katedra przepełniona jest wieloma znakomitymi dziełami sztuki jak chociażby grobowiec cesarza Fryderyka II w całości wykonany z czerwonego marmuru, przepiękną rzeźbioną kamienną ambonę, gotyckie sklepienie chóru, ołtarz z XV wieku.

Hofburg - dawna siedziba rodu Habsburgów, mająca już około 700 lat.

 

Cena zawiera:

- transport autokarowy

– serwis kawowy x2 - GRATIS

- zakwaterowane w Hotelu IBIS w centrum Wiednia - pokoje 2os z łazienką

- wyżywienie: 2x śniadanie, 2x kolacja

- wejście do Spalarni Spittelau, Opera Wiedeńska, wjazd na Wieżę Dunaju oraz degustacja tortu i kawy

- przewodnik po Wiedniu

- opieka pilota

- ubezpieczenie NW, KL

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople