tel. 32 4730015, 32 4752371

Kraków - Bochnia

Kraków - Stare Miasto- miejsce magiczne gdzie przez stulecia królowie i ich ważni goście wjeżdżali do Krakowa przez Bramę Floriańską, mijali Rynek Główny i docierali do Wawelu. Dziś królewski szlak przemierzają tłumy turystów. Doskonale zachowany średniowieczny układ zabudowy, jeden z najwspanialszych w tej części Europy oraz unikalny zespół zabytków z różnych epok stały się podstawą do wpisania dawnej stolicy Polski na listę światowego Dziedzictwa UNESCO.  Aby zobaczyć wszystkie zabytki, Rynek Główny z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, Wawel z Katedrą i Zamkiem oraz Smocza Jamę oraz pełen uroku Kazimierz ze Starą Synagogą to musimy spędzić tu przynajmniej kilka dni. 

Kopalnia Bochnia - to druga zabytkowa Kopalnia Soli udostępniona do zwiedzania po Kopalni Soli w Wieliczce. Warto wiedzieć, że bocheńska kopalnia jest starsza, gdyż jej eksploatacja zaczęła się na kilkadziesiąt lat przed kopalnią wielicką. Trasa turystyczna poprowadzona w kopalni to niezwykła przygoda przez najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska na głębokości 223 metrów. Zobaczymy tu unikatowe komory, surowe podziemne kaplice z pięknymi rzeźbami i malowidłami oraz wnętrza podziemnej XVII w Komory Mysiur, która do 1963 r była stajnią dla pracujących pod ziemią koni. Niewątpliwą atrakcją jest Kaplica Św. Kingi z XVIIw. W trakcie zwiedzania dotrzemy na głębokość 250m w głąb ziemi gdzie mieszczą się boisko sportowe, podziemna restauracja oraz sale noclegowe.

 

    

 

Do wyboru w programie zwiedzania:

Stare Miasto z Sukiennicami i Bazyliką Mariacką, Wawel z Katedrą i Podziemiami, Jama Smoka, Trasa Podziemna, Rejs statkiem po Wiśle, dzielnica Żydowska- Kazimierz, Kopiec Kościuszki, Kopalnia Soli w Bochni i Muzeum Motyli w  Bochni.

 

    

 

Proponowane świadczenia:

- zakwaterowanie i wyżywienie w zależności od długości pobytu

- transport autokarowy

- usługi przewodnickie z programem zwiedzania ustalanym indywidualnie

- opieka pilota i ubezpieczenie NNW

 

Terminy i ceny ustalane indywidualnie (w zależności od miejsca wyjazdu, ilośći osób, programu).

Skontaktuj się z nami

KONTAKT
GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople