tel. 32 4730015, 32 4752371

Ojców - tajemnice Jaskini Łokietka...

Ojców - niewielka osada turystyczna zlokalizowana na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, parku należącego do jednego z najmniejszych w Polsce. Na niewielkim obszarze występuje wielkie skupisko jaskiń, grot i zagłębień skalnych. Do najpopularniejszych należy Grota Łokietka, która związana jest z tajemnicą ucieczki Króla Łokietka przed wrogami. Liczne ostańce skalne powstałe w wyniku działalności erozyjnej skał należą do najciekawszych, jakie możemy spotkać. W sąsiedztwie Ojcowa oprócz Bramy Krakowskiej spotkamy najsłynniejsza skałę- Maczugę Herkulesa i dotrzemy do jednego z piękniejszych zamków na Pieskowej Skale. Niewątpliwa atrakcją w OPN są nietoperze, których występuje tu kilkanaście gatunków. Dowiemy się, dlaczego Kapliczka Na Wodzie nie została wybudowana na lądzie.

 Kraków - Stare Miasto - miejsce magiczne gdzie przez stulecia królowie i ich ważni goście wjeżdżali do Krakowa przez Bramę Floriańską, mijali Rynek Główny i docierali do Wawelu. Dziś królewski szlak przemierzają tłumy turystów. Doskonale zachowany średniowieczny układ zabudowy, jeden z najwspanialszych w tej części Europy oraz unikalny zespół zabytków z różnych epok stały się podstawa do wpisania dawnej stolicy Polski na listę światowego Dziedzictwa UNESCO.  Aby zobaczyć wszystkie zabytki, Rynek Główny z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, Wawel z Katedrą i Zamkiem oraz Smoczą Jamą oraz pełen uroku Kazimierz ze Starą Synagogą to musimy spędzić tu przynajmniej kilka dni.

 

    

 

Do wyboru w programie zwiedzania: Ojców- Grota Łokietka, Muzeum Przyrodnicze, Brama Krakowska, Źródełko Miłości, Maczuga Herkulesa, Zamek Pieskowa Skała, Kraków- Stare Miasto z Sukiennicami, Bazyliką Mariacką, Wawel z Katedrą i Podziemiami, Jamą Smoka, Trasą Podziemna, Rejsem statkiem po Wiśle. Dzielnica Żydowska- Kazimierz, Kopiec Kościuszki.

 

  

 

Proponowane świadczenia:

- zakwaterowanie i wyżywienie w zależności od długości pobytu

- transport autokarowy

- usługi przewodnickie z programem zwiedzania ustalanym indywidualnie

- opieka pilota i ubezpieczenie NNW

 

Terminy i ceny  ustalane indywidualnie (w zależności od miejsca wyjazdu, ilości osób, programu).

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

KONTAKT
GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople