tel. 32 4730015, 32 4752371

Perły Czarnogóry i Serbii

Czarnogóra - czyli Montenegro uzyskała swoją nazwę w XV wieku od Wenecjan, którzy zainspirowani byli kontrastem występującym pomiędzy pokrytym bujną roślinnością wybrzeżem adriatyckim a szarymi i posępnymi górami.

Rafailovici -  jest  jedną  z najatrakcyjniejszych turystycznie i przyrodniczo miejsc w Czarnogórze.W przejrzystej wodzie odbija się bujna śródziemnomorska roślinność: gaje piniowe i oliwne, winorośl, drzewka figowe oraz strzeliste cyprysy. Rozwijające się centrum turystyczne przyciąga pięknymi piaszczystymi plażami, dobrze rozwiniętą infrastrukturą, niepowtarzalnym klimatem.

Hotel OBALA+ w Rafailovici, to  trzy gwiazdkowy obiekt położone tuż przy mierzącej około 2 km becickiej  plaży. Oferują przytulne 2, 3 osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, klimatyzacją, TV Sat, balkonami i lodówką.

Plaża - żwirkowo piaskowa, tuż przy hotelu, leżaki na plaży płatne  (2 leżaki + parasol około 10-18 euro/dzień- sezon).

Linia kolejowa Belgrad – Bar – linia kolejowa została wybudowana w latach 70. XX wieku. Na długości  454,8 km (z czego 277,6 km przypada na odcinek serbski, 167,4 km na odcinek czarnogórski a 9,8 w Bośni i Hercegowinie) znajdują się 254 tunele o łącznej długości 114 km oraz 435 wiaduktów o łącznej długości 14,5 km. Najdłuższymi tunelami są "Sozina" (6,17 km) oraz "Zlatibor" (6,13 km). Kanion Mala Rijeka  kolej pokonuje najdłuższym na trasie mostem, mającym 499 m długości i 200 m wysokości, który jest najwyższym na świecie wiaduktem kolejowym. Linia kolejowa Belgrad – Bar uważana jest za jedną z najpiękniejszych linii kolejowych w Europie, nazywana w obu krajach "koleją snów". Monaster Ostrog, jest to najczęściej odwiedzany przez pielgrzymów i turystów monaster w Czarnogórze.
Wierni prawosławni oddają szczególną cześć przechowywanym w nim relikwiom fundatora monasteru. W 1678 do klasztoru zostały przeniesione relikwie jego założyciela, które według tradycji nie rozłożyły się, wydawały przyjemną woń i z których wydobywała się mirra. Zostały one wystawione obok ikonostasu głównej świątyni.
Święto klasztoru odbywa się w dniach 11–12 maja, gdy przypada wspomnienie św. Bazylego Ostroskiego.

 

    

 

Program ramowy ( Belgrad, Kaniony rzeki Moraca i Tara- pociągiem, Rafailovici, Kotor, Budva):

11.05;
- wyjazd z miejsca zbiórki (Gliwice) godz. 5 rano- przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry do Serbii- Belgrad Bay Night, obiadokolacja, nocleg. 

12.05;
- śniadanie, zwiedzanie Belgrad-stolicę Serbii;  największą Cerkiew  prawosławnej na świecie św. Sawy, gdzie zobaczymy przepięknie zdobione złotem wnętrze. Przejazd do parku utworzonego na terenie twierdzy Kalemegdan z której zobaczymy panoramę Belgradu oraz ujście rzeki Sawy do Dunaju. Przejazd do Czarnogóry, zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja, nocleg. 

13.05;
- śniadanie, przejazd pociągiem  widokową trasą rzeki Moraća /Tara do Baru*, około godz. 17 przejazd do hotelu w Rafailovici zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

14.05;
- śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, nocleg. 

15.05;
- śniadanie, możliwość rejsu statkiem (Zatoka Kotorska + rybny obiad) obiadokolacja, nocleg

16.05;
- śniadanie, plażowanie- obiadokolacja, nocleg.

17.05;
- śniadanie, wycieczka do Monaster Ostrog -jest to najczęściej odwiedzany przez pielgrzymów i turystów monaster w Czarnogórze.  Wierni prawosławni oddają szczególną cześć przechowywanym w nim relikwiom fundatora monastyru św. Bazylego Ostrogskiego. Powrót do hotelu , obiadokolacja - nocleg.

18.05;
- śniadanie, przejazd  do hotelu tranzytowego w okolicach Zagrzebia-Chorwacja, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
  Możliwość odwiedzenie M. Bistrica

19.05;
- śniadanie, przejazd do Polski około godz. 22 

 

Świadczenia zawarte w cenie:

- przejazd autokarem wc, video, barek
- 1 nocleg tranzytowy w Serbii- Belgrad, obiadokolacja serwowana, nocleg, śniadanie - bufet
- 1 nocleg w Czarnogórze północnej, obiadokolacja- serwowana, nocleg, śniadanie-serwowane
- 5 noclegów –  Hotel Obala + *** w  Rafailovici, pokoje 2, 3 os. z pełnym węzłem sanitarnym, klimatyzacją, TV, WiFi
- wyżywienie  5 śniadań-bufet  i  5 obiadokolacji- wybór 2 menu- picie do obiadokolacji płatne dodatkowo
- 1 nocleg tranzytowy podczas powrotu w Chorwacji w okolicach Zagrzebia, obiadokolacja-serwowana, nocleg, śniadanie-bufet
- opieka przedstawiciela biura Ton podczas podróży
- ubezpieczenie UNIQA-KL 10 000euro,NNW -2 000 EURO, bagaż -200 euro ( nie obejmuje chorób przewlekłych)
- podatek VAT
- opłata Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego-zgodnie z ustawą (Dz. U z 2016r. poz. 187 i 1334) oraz Turystycznego Funduszu Pomocowego-zgodnie z ustawą
  (Dz. U z 2020r. 2379,poz. 1842, późn. zm. 2)


Cena nie zawiera: opłaty przejazdu pociągiem z miejscowości B.Polije do miasta Bar, opłat miejskich-Serbia, Czarnogóra, opłaty lokalnych przewodników w Serbii i Czarnogórze, opłaty wycieczki do Manastyru Ostrog- wjazdu busami +wstępu

Prosimy przygotować 50 euro/os + 30 euro za rejs statkiem + rybny obiad.

 

*przejazd  pociągiem widokową trasą rzeki Moraća i Tara- Lokalny pociąg drugiej klasy

 Nocleg tranzytowy w północnej Czarnogórze w dniu  12/13.05. – może obejmować zakwaterowanie grupy w 2 obiektach noclegowych.

 

    

 

Cena: 2 970 zł/os  

Termin: 11-12/13.05.-18.05./19.05. 2024 

 

 

                                                                 

Skontaktuj się z nami

KONTAKT
GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople