tel. 32 4730015, 32 4752371

Sandomierz i Kazimierz Dolny - w poszukiwaniach Ojca Mateusza

Sandomierz - miasto królewskie położone na siedmiu wzgórzach nad Wisłą z bogata historią i niesamowitymi krajobrazami i tajemniczymi wąwozami włącznie. Urok miasteczka doceniony został przez filmowców gdzie rozgrywa się akcja popularnego serialu pt. „Ojciec Mateusz”. Oprócz miejsc związanych z produkcją filmu, docenimy również bogatą historię, która związana jest z początkami powstania miasta i jego rozwojem od czasów Kazimierza Wielkiego. Podziemna trasa turystyczna, Brama Opatowska, Bazylika Katedralna, Zamek oraz malowniczy Wąwóz Królowej Jadwigi to niezaprzeczalne atrakcje Sandomierza i okolic. Jeżeli myślimy o górach, to właśnie tutaj znajdują się najstarsze Góry w Polsce – Góry Pieprzowe, zwane Sandomierskimi Pieprzówkami.

 

    

 

Kazimierz Dolny - miasto artystów, którzy swoje inspiracje od zawsze czerpali z malowniczego krajobrazu, wspaniałej architektury oraz magicznej atmosfery tego miejsca. Swoją historią sięga średniowiecza i czasów Kazimierza Wielkiego. Najstarsza świątynia, Kościół św. J. Chrzciciela, i św. Bartłomieja- Fara z najstarszymi w Polsce organami, Synagoga na Małym Rynku, gdzie przed II Wojną Światową mieściła się dzielnica żydowska, Cmentarz Żydowski i Ściana Płaczu, którego historia związana jest z ludnością żydowską i jej tragicznymi losami. Wyjątkowym symbolem Kazimierza są Spichlerze zbożowe usytuowane nad Wisłą. Malownicze zakola Wisły możemy podziwiać z Góry Trzech Krzyży, na którą dotrzemy szlakiem w ciągu 30 min. Rynek z pięknymi kamieniczkami i okoliczne wąwozy lessowe należą do niezaprzeczalnych atrakcji miasteczka.

 

    

 

Proponowane świadczenia:

- zakwaterowanie i wyżywienie w zależności od długości pobytu

- transport autokarowy

- usługi przewodnickie z programem zwiedzania ustalanym indywidualnie

- opieka pilota i ubezpieczenie NNW

- do wyboru w programie zwiedzania: Sandomierz:-Trasa Podziemna, Brama Opatowska, Ucho Igielne, Wąwóz Królowej Jadwigi, Katedra, Muzeum Ojca Mateusza, Kazimierz Dolny- Rynek z Kamieniczkami i Farą, Dzielnica żydowska, Kirkut, Góra Trzech Krzyży, Rejs statkiem po Wiśle, przejazd Meleksami do Wąwozu Korzeniowego

 

Terminy i ceny ustalane indywidualnie (w zależności od miejsca wyjazdu, ilości osób, programu).

 

 

Skontaktuj się z nami

KONTAKT
GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople