tel. 32 4730015, 32 4752371

Kotlina Kłodzka - 3 dni

 

 

Kotlina Kłodzka – jest to jeden z najbardziej malowniczych regionów Polski, który każdego roku przyciąga setki tysięcy miłośników baśniowych krajobrazów, urokliwych ruin zamków oraz tutejszych warunków klimatycznych. Czyste powietrze w połączeniu z mocą wód mineralnych sprawiło, iż to właśnie na tym niewielkim obszarze powstało kilka uzdrowisk m.in. Kudowa – Zdrój, Duszniki – Zdrój i Polanica. Spacery po Parku Narodowym Gór Stołowych i znajdującym się na jego terenie labiryncie Błędnych Skał – na długo pozostają w pamięci.

Gotycki most na Młynówce o którym się mówi, ze jest miniaturą Mostu Karola w Pradze, kamienice z czasów renesansu i baroku oraz budowle obronne na Górze Fortecznej pełniące niegdyś funkcje obronne to miejsca które obowiązkowo należy odwiedzić w Kłodzku, mieście które datuje się na X w. Spotkamy się z duchem w Kopalni Złota, której pierwsze zapisy o robotach górniczych pochodzą już z XIII wieku, Odwiedzimy uzdrowiska Polanicę Zdrój, Duszniki Zdrój oraz Kudowę Zdrój, gdzie spędzimy więcej czasu na spacerach szlakami górskimi.

Niewątpliwym i ważnym punktem zwiedzania będą Wambierzyce zwane „Śląską Jerozolimą” od wielu wieków stanowiącą ważny ośrodek kultu maryjnego. Przez centrum osady płynie potok Cedron a na główny plac wchodzi się przez „jerozolimskie bramy”. Zobaczymy Ruchomą Szopkę, imponujące dzieło z przełomu XIX/ XX w. przedstawiające sceny biblijne i świeckie. Zwiedzimy Sanktuarium, do którego wchodzi się po symbolicznych 33 schodach (w nawiązaniu do lat życia Jezusa).

 

 

  

 

Do wyboru w programie zwiedzania:

Rezerwaty Przyrody- Szczeliniec Wielki i Błędne Skały. Kaplica Czaszek w Czermnej. Park Zdrojowy z altanka miłości i pijalnią wód. Przejazd drogastu zakrętów do Wambierzyc, zwiedzanie Bazyliki. Skansen Kultury Ludowej w Pstrążnej oraz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Twierdza Kłodzka, Ruchoma Szopka w Wambierzycach

 

  

Proponowane świadczenia: 

- zakwaterowanie i wyżywienie w zależności od długości pobytu

- transport autokarowy 

- usługi przewodnickie z programem zwiedzania ustalanym indywidualnie

- opieka pilota ubezpieczenie NNW

 

Terminy i ceny ustalane indywidualnie (w zależności od miejsca wyjazdu, ilości osób, programu).

 

 

 

Skontaktuj się z nami

KONTAKT
GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople