tel. 32 4730015, 32 4752371

Poznań - Gniezno - Szlak Piastowski

Szlak Piastowski - to niezwykle atrakcyjna trasa turystyczna łącząca trzy grody stołeczne z okresu wczesnopiastowskiego: Poznań, Gniezno i Kruszwicę. Miasta te kryją cenne pamiątki z czasów tworzenia się polskiej państwowości stanowiące zabytki naszego dziedzictwa. Ziemia, po której w dużej mierze wiedzie szlak, to Pałuki. Nazwa Szlaku Piastowskiego powstała od imienia protoplasty pierwszej polskiej dynastii - Piasta Kołodzieja z okolic dzisiejszej Kruszwicy, nazywanego Piastunem czyli nauczycielem.

Poznań leżący nad Wartą to stolica Wielkopolski, w której narodziła się polska państwowość. To miasto o niecodziennej urodzie przyciąga odwiedzających jak magnes zarówno ze względów ekonomicznych, kulturalnych jak i historycznych, gdyż wielowiekowe dzieje przeplatają się tutaj z nowoczesnością i techniką.

Gniezno - to historyczna stolica Polski, gdzie rodziła się polska państwowość, toteż dziś miasto stanowi główny punkt Szlaku Piastowskiego.

 

    

 

Do wyboru w programie zwiedzania: 

Poznań - Katedra i jej podziemia/ Ostrów Tumski/ mury miejskie z XIV wieku/ Fara i Kolegium Pojezuickie/ Koziołki/ Stary Rynek/ Ratusz, Waga Miejska/ Plac Wolności, Plac A. Mickiewicza, Pomnik Czerwca 1956/ Pracownia- Muzeum A. Fiedlera/ Biskupin- zwiedzanie Osady i Muzeum w Biskupinie/ Gniezno- zwiedzanie pierwszej stolicy Polski/ Katedra z Drzwiami Gnieźnieńskimi/ Muzeum Miniatur Szlaku Piastowskiego - Ostrów Lednicki/ Kórnik- zwiedzanie Zamku

 

    

 

Proponowane świadczenia:

- zakwaterowanie i wyżywienie w zależności od długości pobytu
- transport autokarowy
- usługi przewodnickie z programem zwiedzania ustalanym indywidualnie
- opieka pilota ubezpieczenie NNW

 

 Terminy i ceny ustalane indywidualnie (w zależności od miejsca wyjazdu, ilości osób, programu).

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

KONTAKT
GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople