tel. 32 4730015, 32 4752371

Zamość i Roztocze - 3 dni

Roztoczański Park Narodowy - ochrona tego zakątka południowo- wschodniej Polski rozpoczęła się już 400 lat temu. Właściciel tych ziem Jan Zamoyski postanowił w okolicy Bukowej Góry utworzyć enklawę dla okolicznej zwierzyny. Historia potoczyła się różnie. W międzyczasie zlikwidowano enklawę a sarny, łosie, jelenie, dziki, wilki i żbiki oraz dzikie konie- tarpany wypuszczono. Szczęśliwie w latach 70-tych XX wieku powstał Roztoczański Park Narodowy. Samych Chrząszczy jest tu ok. 2 tys. gatunków, nie dziwi więc, że w pobliskim Szczebrzeszynie to chrząszcz stał się prawdziwym symbolem. W pobliskim Józefowie na Rynku stoi fontanna, która pokazuje wszystkie zwierzaki zamieszkujące park. RPN jest to miejsce magiczne o najczystszym środowisku leśnym w Polsce. 

Zamość - miasto zwane „Padwą Północy” oraz „ Perłą Renesansu”, założone przez Jana Zamoyskiego. Miasto, które od zawsze fascynowało i fascynuje swoją historią i zabytkami. Jednym z takich zabytków jest Twierdza Zamość wzniesiona na przełomie XVI/XVII w., uważana za jedną z najpotężniejszych fortyfikacji obronnych w historii Polski. Miasto od zawsze otwarte na wielokulturowość, o czym przekonamy się zwiedzając dzielnicę żydowską.

 

      

 

Do wyboru w programie zwiedzania: 

Zamość: Rynek Wielki z kolorowymi kamienicami i wieżą zegarową, Ogród ZOO, Rotunda Zamoyska, Muzeum Fortyfikacji i Broni, Synagoga, Podziemna Trasa Turystyczna, Zamek Zamoyskich, Roztoczański Park Narodowy: Zwierzyniec - Zamek na wodzie, Szczebrzeszyn, Szumy nad Tanwią, Kamieniołom Nowiny, hodowla Koników Polskich, rejsy kajakowe rzeką Wieprz, Bukowa Góra szlak turystyczny

 

 

    

 

Proponowane świadczenia:

- zakwaterowanie i wyżywienie w zależności od długości pobytu
- transport autokarowy
- usługi przewodnickie z programem zwiedzania ustalanym indywidualnie
- opieka pilota ubezpieczenie NNW

 

Terminy i ceny ustalane indywidualnie (w zależności od miejsca wyjazdu, ilości osób, programu).

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

KONTAKT
GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople